Щасливе сімейне життя – це те, чого бажає кожен, але виходить цього досягти далеко не у всіх. А от вже при розлученні подружжя стає справжніми ворогами, особливо якщо справа стосується розділу майна. І зовсім недавно юристи дали докладне пояснення, як правильно розділити майно при розлученні. Про це ми і хочемо вам розповісти.

Загальне і приватне майно: що неможливо поділити

Юристи пояснюють, що майно буває двох типів: загальне і приватне. Перше – це саме те, за що і будуть боротися подружжя при розлученні.
А ось приватне майно – це те на що може претендувати лише один із подружжя: премії, нагороди, подарунки, або ж спадщину.

Чи можна розділити майно без суду

Юристи кажуть, що це цілком реально, і такий спосіб є найпростішим. Головне, щоб усі сторони були згодні з договором. А саме майно можна ділити навіть не навпіл.
Так само, такий документ може бути підписаний ще до весілля – шлюбний договір.
Ну і звичайно, зрозуміло, що такий документ має бути нотаріально засвідчений, інакше він не буде мати ніякої правової сили, і розділити майно у вас не вийде.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

Як правильно довести право власності в суді

"За загальними правилами, все придбане в шлюбі майно — спільна власність. Але на практиці трапляється, що суди ділять майно навпіл, навіть не з'ясувавши всіх обставин, і було воно придбано за власні кошти" – кажуть юристи.

Це означає, що якщо умовна машина, що була куплена у шлюбі, але на подаровані гроші, або фінанси, які прийшли в спадщину, то другий з подружжя може відсудити половину вартості цього автомобіля.
Щоб цього не сталося, потрібно зібрати всі потрібні документи та надати їх у суді.

Які речі не можна ділити при розлученні

Це все прописано в Сімейному Кодексі України. Та, на практиці, як кажуть юристи, це досить суворо виконується.