Імунітет захищає людський організм не тільки від інфекційних, але і від хронічних захворювань. Він також оберігає наше психічне здоров'я. Міцний імунітет - запорука впевненості в собі, відмінного настрою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Імунітет може бути як природним, тобто виробленим самим організмом, так і штучним - таким, який набувається шляхом процесу імунізації (введення вакцини). Першим, хто винайшов подібну вакцину, був французький дослідник Луї Пастер. Але задовго до нього наші предки вже знали, що потрібно робити, щоб зміцнити імунітет.
Чому знижується і падає наш імунітет
Особливо гостро постає питання захисту організму взимку. Коли сонце слабо світить, ми поглинаємо дуже мало вітамінів, а також мінеральних речовин. З приходом же весни зростає чисельність алергенів. До всього іншого, наша, в основному сидяча робота, знижує активність. Ми неправильно харчуємося, то забуваючи вранці перед роботою/навчанням підкріпитися, то наїдаючись на ніч різної шкідливої їжі. Не в останню чергу ослаблений імунітет буває і через погіршення екологічної обстановки. Багато хто живе поблизу заводів, всі дихають автомобільним вихлопами.
Що ми маємо в результаті всіх перерахованих вище факторів? Постійні головні болі, хронічну втому, болі в нирках, селезінці, а ще безліч різноманітних хвороб, які нас переслідують. Всілякі віруси тягнуться до таких людей, немов у них вбудований магніт. Суглоби болять, іноді вискакує герпес, лімфовузли можуть збільшуватися, жінки частіше починають звертатися до гінеколога.
Можливо, від усього і не вийде захиститися, але все ж спробувати запобігти великій з них частині можна. Саме для цього і слід займатися зміцненням власного імунітету. Оздоровлення свого організму необхідно проводити постійно і систематично.
Правильний підхід. підвищуємо імунітет
Ніхто не хоче хворіти і чахнути. Особливо навесні, коли природа оживає, день стає довше, а сонце тепліше. Хочеться виходити на вулицю, прогулюватися по місту, закохуватися, в кінці кінців. Тому нам потрібен хороший імунітет. До його будівництва потрібно підходити комплексно. Ранок необхідно починати не з кави, а з ранкової зарядки. Звичайно, змусити себе, сонного, з ранку робити присідання і віджимання складно. Але той, хто не хоче хворіти, повинен це робити. Потім обов'язковий контрастний душ. Він підбадьорить, додасть сили. Неодмінно їсти сніданок. Без нього краще не виходити з дому. Більшість працює, сидячи за комп'ютером. Обов'язково робіть хоч невеликі перерви, під час яких ходіть, розминайте м'язи, робіть дихальні вправи.
Якщо є можливість, то хвилин двадцять або тридцять порелаксіруйте. Візьміть з собою з дому якусь ефірну олію. Наприклад, кедр або лаванду, жасмин або грейпфрут. Вони допоможуть привести нерви в порядок і знищать хвороботворні мікроби.
Якщо робота знаходиться неподалік - ходіть пішки. У будь-якому випадку, намагайтеся пересуватися на своїх двох якомога більше. Якщо ж ви живете або працюєте поблизу паркової зони, то вам неодмінно потрібно гуляти саме там. Дихати свіжим повітрям набагато корисніше, ніж «запахами міста».
Вдома частіше приймайте приємні сольові ванни. Чай краще вживати зелений. Він виводить токсини з організму. Чудово зміцнить ваш організм вживання какао. Цей напій зменшить артеріальний тиск, поліпшить кровопостачання мозку.
Імунітет має потребу у відпочинку. Лягайте спати вчасно, так, щоб сон тривав не менше восьми годин. Для дитини сон повинен бути десять годин.
Зміцнюємо імунітет за допомогою дієти і правильного харчування
Раціон у весняні місяці обов'язково повинен бути різноманітними. Вітаміни та мікроелементи в нашому організмі просто необхідні. Ними ми зміцнюємо імунітет. Антиоксиданти, а саме вітаміни А, С, і Е дуже потрібні для імунної системи. Для того, щоб збагатити свій організм цими вітамінами, включіть в своє меню апельсини, моркву, печінку, рослинні олії. Чи вживайте більше бобових і томатів. У них є такі органічні сполуки, як флавоноїди. Одне з важливих їх завдань - нейтралізація вільних радикалів. Обов'язково включіть в свій щоденний раціон зелені овочі та фрукти. Салат, капуста, спаржа - все це і ще багато іншого заповнить ваш недолік мінеральних речовин. Добрими помічниками для зміцнення організму є такі продукти як м'ясо, яйця. У зернових безліч цинку, а в морепродуктах і злаках - повно селену. Завдяки цим мікроелементам, ми зміцнюємо і відновлюємо свій організм. Вони здатні допомогти продовжити молодість і зберегти здоровий імунітет.
Важливо знати! Не можна зміцнити імунітет одними тільки овочами і фруктами. Причина криється в тому, що багато з цих продуктів з торішнього врожаю, а значить вміст корисних елементів там стал значно менше. Тому, тільки з'ївши не менше п'яти кілограм, наприклад, яблук, ви отримаєте добову дозу вітаміну С. Погодьтеся, п'ять кілограм одних тільки яблук - забагато. Але для того, що підвищити в організмі кількість корисних речовин потрібно приймати зелень і проростки. Вони свіжі, весняні. Слід вживати такі, що підвищують імунітет зелені продукти як кріп, петрушка, щавель, кропива, перші паростки цибулі і часнику. Їсти потрібно і проростки різного насіння. Вони транспортують вітаміни і мінерали. У пшениці, житі, ячмені безліч корисних речовин.
Навесні багато хто намагається зміцнювати імунітет, приймаючи полівітаміни. Але недавні дослідження встановили, що в даних речовинах присутній надлишок заліза, хрому, цинку, йоду, а також ще ряду хімічних речовин. Якщо цих речовин в організмі спостерігається більше норми, то вони стають небезпечними і можуть привести до протилежних результатів, наприклад, стати причиною захворювань внутрішніх органів.
Підняти і підтримати імунітет допоможуть препарати, які містять всього один вітамін. Так, вітамін А (ретинол, ацетат) буде незамінним помічником у захисті слизової і шкіри. Аскорбінова кислота займається тим, що зміцнюючи судинну стінку, блокує надходження вірусів в кров. Токоферолу ацетат, він же вітамін Е, підійде тим, хто заразився гострими вірусними інфекціями або страждає хронічними захворюваннях вуха, горла чи носа.
Не потрібно робити коктейль з цих моновітамінов. Обов'язково пийте їх порізно і з тижневими перервами. Не слід починати курс прийому цих речовин без консультації з лікарем. Деякі з жиророзчинних вітамінів неможливо вивести з організму самому. Зрештою, це обернеться гіпервітамінозом.
Деякі вирішують піти по короткому шляху, який вони вважають найбільш дієвим, тобто вибрати прийом імуностимуляторів. Однак, щоб вирішити їх приймати, потрібно володіти великою компетентністю в імунології. Людина, яка не має диплома медуніверситету, забуває врахувати, що такі стимулятори можуть містити в собі різні види речовин, здатні дати імунну відповідь вірусам або бактеріям.
На даний момент в науці відомо кілька типів імуностимуляторів - інтерферони, антитіла-імуноглобулінів, фагоцити і так звані клітини-кілери, - які і використовуються в фармацевтиці. Всі ці типи мають свої завдання і мають різноманітні потенціали. Природно, мало хто, не маючи спеціалізованої освіти, може розібратися, що підійде саме йому. Тому не потрібно лінуватися. Відправляйтеся в поліклініку на прийом до імунолога. Після проведення консультацій з ним, необхідно пройти обстеження. І лише після лабораторних досліджень лікарі призначать необхідні конкретно для вас препарати. Вони будуть займатися підтримкою захисних сил організму.