До кінця 2018 року в Україні повинні збільшити пенсії тим, хто має великий трудовий стаж, але отримує мізерну зарплату. Однак спочатку необхідно дочекатися змін у законодавстві.

Стало відомо, що виплати можуть зрости майже для 3 мільйонів громадян. Серед них колишні медпрацівники, колгоспники і ті, хто частину зарплати отримував у конверті. Про це пишуть українські ЗМІ.

"Навіть коли людям почали платити після 65-го року — це були копійки. А візьміть санітарку, молодший медичний персонал — 80-60 рублів. 40 років людина працювала, а у неї пенсія 1300-1400 грн", — сказав у коментарі міністр соціальної політики Андрій Рева.

При цьому в Мінсоцполітики розглядають два варіанти осучаснення пенсій.

Перший варіант — мінімальна пенсія має становити 40% мінімальної зарплати. Така норма прописана в законі. По суті, при індексації мінімалки індексується пенсія, збільшуються надходження у Пенсійний фонд.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, хто із зірок шоу-бізнесу її дратує - Тіна Кароль у списку

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Влад Яма повідомив радісну новину, мріяв довгий час: "Є підозра, що..."

Показати ще

Другий варіант — береться діюча формула визначення пенсії плюс в 2000-х — будь-які 5 років найбільшого заробітку. Потім ці коефіцієнти складають. Таким чином, загальний коефіцієнт буде більше, ніж той, який у людини є після 2000-го.

"В 2019 році повинні перерахувати всі пенсії за формулою 50% зростання інфляції і 50% зростання заробітної плати. Яким буде зростання в 2018-му, ми не знаємо, але візьмемо для прикладу 2017-й. Якщо б зараз перераховували, то підвищили пенсії на 25%. В 2019-му все буде залежати від рівня зростання зарплати та інфляції. Очікуємо, що це буде підвищення на10-15%. Якщо людина отримує пенсію в 6000 гривень, то це плюс 900 гривень. Якщо пенсія 1500 гривень, то це плюс 225 гривень. Хоча у другої людини стаж колосальний, але він пішов на пенсію до 2000-го", — резюмував Андрій Рева.

Варто нагадати, що за даними Держстату за I квартал 2018 року, номінальні доходи населення становили 657,9 млрд грн, що на 23,6% більше порівняно з відповідним періодом попереднього року.

Наявний дохід, який може використовуватися населенням на придбання товарів та послуг, збільшився на 25,2%, а реальний наявний, визначений з урахуванням цінового фактора - на 10%.

Нагадаємо, українським пенсіонерам повідомили, як вони "розбагатіли".

Як повідомляв Знай.uа, в Україні самознищився популярний банк.

Також Знай.uа писав, росіян позбавлять пенсій і змусять працювати до самої смерті.