Державні пенсії в Росії можуть скасувати. Про це 11 серпня на зустрічі з жителями Саратова повідомив голова нелегітимної Держдуми РФ В'ячеслав Володін.

Так, у понеділок, 13 серпня, Володін зустрівся з жителями Саратова і дізнався все, що вони думають про збільшення пенсійного віку в Росії.

 Відео зустрічі викладено на Youtube.

Він повідомив присутнім, що сам факт збереження державних пенсій в нинішній ситуації під питанням.

  "У нас пенсійна система має дефіцит, ми її наповнюємо за рахунок бюджету. Питання - чи збережуться в такому випадку державні пенсії взагалі. Раніше чотири людини працювали, а один - на пенсії, а зараз 0,96 працюють в Саратовській області на кожного пенсіонера", - заявив Володін.

"Хто підвищив пенсійний вік для жінок? У цих людей є голова?"- на самому початку зустрічі поцікавилася у Володіна місцева жителька, пояснивши, що жінки допомагають ростити онуків і готують їх до школи.

 "Адже і у вас, напевно, те ж саме - ви весь час на роботі, а дружина у вас і прачка, і вихователь, і вчитель", - сказала вона.

На це Володін спантеличив її зустрічним питанням:

"Ми говоримо про інше. Давайте замислимося. Вас влаштовує нинішня пенсія?".

"А пенсія нікого ніколи не влаштовує", - прозвучало у відповідь.

Жінка пояснила, що пропрацювала 25 років на шкідливому виробництві, але отримує пенсію, близьку до мінімальної. А якщо пенсійний вік був би вищим, то шансів дожити до нього у неї просто не було б, помітила пенсіонерка.

"Як це ви не доживете? А спортивний майданчик для кого? Не доживуть вони. Наше завдання не тільки дожити, а й пережити, - бадьоро парирував Володін, не пояснивши, втім, що саме чи кого саме потрібно пережити.

Нагадаємо, російський опозиційний політик Олексій Навальний анонсував нову акцію протесту проти підвищенні пенсійного віку в Росії.

Він звернувся до росіян із закликом не терпіти свавілля влади та висловив власне бачення нового проекту уряду.

"Путін і його уряд 18 років розкрадали бюджет і розбазарювали його на величезні безглузді проекти. Гроші закінчилися, і тепер треба пограбувати пенсіонерів, щоб звести кінці з кінцями", - заявив Навальний.

Нагадаємо, в Україні вже до кінця року можуть підвищити пенсії людям з великим страховим стажем

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Росії збираються підвищити пенсійний вік – для чоловіків він буде підвищений на п'ять років, тобто до 65 років, а для жінок – на вісім років, до 63 років

Також "Знай.ua" писав, що в Росії  запропонували прийняти закон, за яким будуть оплачувати  похорону громадян, які помруть, не досягнувши пенсійного віку