Для українських водіїв ввели чимало інновацій. За останні півроку правила дорожнього руху зазнали чималих змін, починаючи обмеженням швидкості у населених пунктах до 50 км/год до покарань за кермування у нетверезому стані.

Хоча й закон існує, проте більшість українців сходяться в одному – наші дороги – це квест на виживання. З виконанням вимог не все так, як хотілося б і з боку водіїв, які порушують, і з боку правоохоронних органів, які багато на що закривають очі.

Обмеження руху

Офіційно 1 січня 2018 року набрав чинності Закон про обмеження швидкості руху транспортного засобу в населених пунктах до 50 км / ч.

Чому не виконується закон?

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще

Як пояснили в поліції, пов'язано це з тим, що у нинішніх поліцейських немає технічних засобів для фіксації швидкості - а, як відомо, "не спійманий, не злодій". Колись популярні "радари" сьогодні не застосовуються, а обіцяна фотофіксація ще не ведеться: камери в багатьох місцях вже стоять, але поки працюють в основному в тестовому режимі. Запустити її, втім, обіцяють вже в найкоротші терміни.

Зупинка та паркування

Трохи простіше йдуть справи з фіксацією порушень паркування автомобіля. Крім "старого методу" притягнення до відповідальності безпосередньо співробітником поліції на місці порушення, закон встановив і нові механізми фіксації: режим фотозйомки (відеозапису) буде поширюватися на три види правопорушень, а саме: неналежну зупинку, стоянку та паркування. Обов'язковою записи підлягають дата, час, місце розташування транспортного засобу. Та й штрафи в даному випадку відчутно змінилися. Як нам розповів юрист: "Штраф становитиме 20-кратний розмір вартості 1 години паркування.

Рух по колу

Згідно нового закону, тепер завжди має перевагу транспортний засіб, який рухається на перехресті з круговим рухом, зазначеному відповідним знаком 4.10 "Круговий рух". Правда, закон вступив в силу дещо раніше, і до цього міста і поліція були підготовлені. Особливо це торкнулося районів, де клумби часто плутають з перехрестям з круговим рухом, а знаки 4.10 ще не встановили.

Чому на таких ділянках частіше трапляються ДТП?

Справа в тому, що закон має безліч прогалин, його потрібно "допиляти", а водіям потрібно бути більш уважними.

Отримання водійських посвідчень

Нововведення торкнулися і майбутніх водіїв. Посвідчення новоспеченому кермувальнику зараз видається на два роки.

При їзді без порушень і зі швидкістю не більше 70 км/ч його через два роки можна буде обміняти на нове, термін дії якого - 30 років.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Києві новий герой парковки довів українців до сліз.