Дев'ятикласник Ігор Шибка з Дніпра винайшов помічника для незрячих людей. Хлопець сконструював систему з ультразвукових датчиків, яка реагує на перешкоди. Про це повідомляє один з українських телеканалів.

Помічника для людей з проблемами зору Ігор зробив з підручних матеріалів. Кілька ультразвукових датчиків, транзистори, акумулятори, плата і система голосових повідомлень – це все, що знадобилося школяреві, щоб втілити задумане.

"Я створив свій пристрій, який було зібрано на базі контролера власне спаєного. До нього можна підключити до 6 інфрачервоних датчиків, розташованих на всіх частинах тіла. В контролер була записана наша програма, на мікросхемі був записаний мій голос, усі мовні фрази і вже при виявленні небезпеки він видавав людині нормальне оповіщення – перешкода знизу, зліва", - розповідає Ігор Шибка.

Школяр готував свій винахід на всеукраїнський конкурс винахідників. І переміг. Собівартість його конструкції складає близько 300 гривень. Подібна розробка для слабозорих людей є у ізраїльської компанії, але вона значно дорожча – понад тисячу доларів.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

"Це як сучасні приставки – віртуальна реальність, вони розпізнають повороти голови людини. І я хочу зробити те ж саме, щоб замінити всі датчики на грудях, на голові, щоб позбавитися від проводів, щоб людина не була обвішена проводами", - каже юний винахідник.

Надихнули хлопця бійці АТО, які в результаті поранень втратили зір. Він разом з батьками вже 4 роки займається волонтерством. Допомагає військовослужбовцям у дніпровських госпіталях. Ігор з шести років захоплюється радіоелектронікою. Інтерес до цього заняття прищепили йому батьки – вони викладачі міської станції юних техніків.

"Те, що він захоплюється, що вдалося зацікавити, те, що якісь результати з'явилися, а з результатами приходить і інтерес до цієї роботи. Коли немає результату, людина опускає руки, переключається на інше. Мені важливо, щоб він навчився сам працювати", - каже батько школяра-винахідника Григорій Шибка.

До речі, крім помічника для незрячих, Ігор вже розробив власну версію "розумного будинку" – управляє побутовою технікою і навіть годує кота з допомогою смартфона.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що юна українка підкорила світ своїм винаходом.