5 квітня Печерський районний суд зняв арешт з 92,8% акцій Укртелекому за позовом Фонду держмайна України (ФДМ).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це йдеться в ухвалі суду, опублікованій 11 квітня. Суд також скасував заборону на відчуження акцій.
Ухвала оскарженню не підлягає і починає діяти з моменту її ухвалення.
Довідка ЗМІ про продаж Укртелекому.
У 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – компанія ЕСУ, якою володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.
В кінці лютого 2018-го Вищий господарський суд відмовив ФДМ в арешті всього майна Укртелекому.
Варто відзначити, що нещодавно стався черговий збій в роботі Facebook і Instagram. Цікаво, що сталося це на тлі новини про встановлення компанією Марка Цукерберга серверів на території нашої країни. Завдяки чому швидкість соціальної мережі "збільшитися чи не у 100 разів".
Журналісти підрахували, які ще будуть переваги від такого присутності серверів Fb в Україні.
Відомо, що Facebook вже підписала договори з "Тріоланом" (і вже розмістила сервери в Києві та Харкові) і "Мережа "Ланет". Також тривають переговори з "Укртелекомом" і "Волею".
У ЗМІ можна зустріти кілька основних версій переїзду. Перша — в Україні збільшилася кількість користувачів (до 13 млн), тому їх доцільніше обслуговувати їх території. Друга — компанія реалізує стратегію щодо зберігання персональних даних саме всередині країни.
Ще один момент. "Якщо раптом станеться збій у роботі сервера, від цього постраждають тільки користувачі України, і то частково", — пишуть журналісти.
Ахметов за змовою з Порошенком впарюють державі назад Укртелеком?
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що мобільний оператор готує нещадні обмеження.