5 квітня Печерський районний суд зняв арешт з 92,8% акцій Укртелекому за позовом Фонду держмайна України (ФДМ).

Про це йдеться в ухвалі суду, опублікованій 11 квітня. Суд також скасував заборону на відчуження акцій.

Ухвала оскарженню не підлягає і починає діяти з моменту її ухвалення.

Довідка ЗМІ про продаж Укртелекому.

У 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів – компанія ЕСУ, якою володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера.

Київський апеляційний господарський суд Києва 12 грудня 2017 року відхилив апеляційну скаргу компанії ЕСУ на рішення суду нижчої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,7% Укртелекому.

Популярні новини зараз

Гросу, Сумська, Цибульська і Зібров зізналися, на що йдуть заради зіркової зовнішності

Погода на п'ятницю 7 травня та поминальну неділю: синоптик Діденко попередила про різкі зміни

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

В кінці лютого 2018-го Вищий господарський суд відмовив ФДМ в арешті всього майна Укртелекому.

Варто відзначити, що нещодавно стався черговий збій в роботі Facebook і Instagram. Цікаво, що сталося це на тлі новини про встановлення компанією Марка Цукерберга серверів на території нашої країни. Завдяки чому швидкість соціальної мережі "збільшитися чи не у 100 разів".

Журналісти підрахували, які ще будуть переваги від такого присутності серверів Fb в Україні.

Якщо коротко, то, крім збільшення швидкості, майже ніяких. Справа в тому, що компанія не буде відкривати окремий офіс або хоча б дата-центр з власним серверним обладнанням. Натомість українські телекомунікаційні компанії будуть надавати свої майданчики в оренду.

Відомо, що Facebook вже підписала договори з "Тріоланом" (і вже розмістила сервери в Києві та Харкові) і "Мережа "Ланет". Також тривають переговори з "Укртелекомом" і "Волею".

У ЗМІ можна зустріти кілька основних версій переїзду. Перша — в Україні збільшилася кількість користувачів (до 13 млн), тому їх доцільніше обслуговувати їх території. Друга — компанія реалізує стратегію щодо зберігання персональних даних саме всередині країни.

Ще один момент. "Якщо раптом станеться збій у роботі сервера, від цього постраждають тільки користувачі України, і то частково", — пишуть журналісти.

Ахметов за змовою з Порошенком впарюють державі назад Укртелеком?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що мобільний оператор готує нещадні обмеження.