Діти дуже сильно схильні до впливу. На них можуть відобразитися навіть найдрібніші речі, з якими вони стикаються в ранньому віці. На жаль, ефект може бути не завжди позитивним.

Про це повідомляє "Стіна". Навіть невинно кинута фраза може стати фатальною.

Некоректна поведінка дорослих може сильно нашкодити дитині як фізично, так і морально. Експерти підготували список з 8 тем, які варто зберегти в таємниці від дитини.

1. Секрети інших дітей

Якщо мама дитини розповіли вам таємницю про неї, не варто тут же переказувати її своїм дітям. Якщо малюки спілкуються, вони самі вирішать, чим їм ділитися один з одним, а чим ні. А так ви втручаєтеся і виступаєте пліткарем, який розповідає чужі секрети.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Тим більше що діти дуже балакучі. Може бути дуже ніяково, коли всі у дворі сміятимуться над дитиною.

2. Батьківські сварки

Не сваріться з чоловіком у присутності дітей. Вони втратять повагу і до вас, і до нього. Конфлікти можуть бути, адже ідеальних відносин не існує. Але краще, щоб вони відбувалися без крику і образ. Ви ж напевно хочете, щоб малюки навчилися вирішувати спори нормальним чином. Адже одного разу цим "кривдником" можете стати ви.

3. Невдоволення школою

Не критикуйте при дитині його навчальний заклад. Діти легко переймуть цю позицію, що може згодом негативно позначитися на поведінці і відносинах з вчителями.

4. Критика за спиною

Не треба скаржитись друзям, родичам і знайомим на своє чадо. Діти зовсім не дурні, вони все чують і розуміють. В результаті почнеться бунт з приводу: мене ніхто не любить, раз я такий поганий. Ще одна реакція - закритися від усього світу. Щоб знову повернути віру малюка в себе, вам може знадобитися не один рік.

5. Критика свого тіла

Наговорюючи на свою фігуру при дитині, ви вселяєте в неї комплекси. І він вирішує, що раз мама не любить себе, значить, не буде любити і мене, якщо я погладшаю. У підлітковому віці можуть початися харчові розлади. Крім того, такі приниження себе при дітях може привести до неповаги до вас. Якщо ви будете любити себе і стежити за собою, ваші діти переймуть це. Подавайте правильний приклад!

6. Нелюбов до здорової їжі

Щоб навчити дитину правильно харчуватися, треба самим це робити. Якщо ви будете їсти круасани з какао, а малюкові пропонувати брокколі на пару, то у вас нічого не вийде. Діти беруть приклад з вас. Вони не розуміють, чому їм не можна, а вам можна. Ще важливий момент: обов'язково пробуйте те, що ви даєте дитині. Може, це дійсно несмачно. Шукайте альтернативи.

7. Фінансові проблеми

Для вас нестача грошей на комунальні послуги і затримка зарплати можуть носити повсякденний характер. А для дитини, який ще не зіткнувся з дорослим життям, фінанси можуть стати символом тривоги і страху. Зробіть так, щоб у дітей було відчуття нормального звичайного життя, але без надмірностей.

8. Страхітливі історії

Потрібно розповідати дитині про те, що не можна ходити темними дорогами, розмовляти з незнайомцями і тим більше щось у них брати. Тільки говорити про це слід на мові вашого чада. Занадто страшні історії про маніяків можуть травмувати його і змусять малюка боятися цього світу, а не бути обережніше.

Бути чесним з дитиною необхідно, але з кожного правила є свої винятки. Знайомство з деякими речами краще почекати.

Закони педагогіки: як потрібно виховувати дітей?

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні набирає обертів смертельно небезпечна "гра", яка в порівнянні з сумнозвісними "Синіми китами" ще більше змінює свідомість підлітків, доводячи їх до самогубства.