Журналісти Кримської правозахисної групи опублікували офіційний звіт, де показали, коли і яким чином окупанти порушували права людини в травні 2017 року.

Із звіту випливає, що в травні редактор кримськотатарського видання Авдет Шевкет Кайбуллаєв отримає виклик до районної Сімферопольської прокуратури, де йому погрожували затриманням за те, що він нібито готує масові заходи. За один лише місяць будинки трьох сімей обшукали, перевернувши все догори ногами.

Що стосується ходу "справи" 26 лютого, в рамках якого вже затримали 6 осіб, кремлівська прокуратура і судді посадили за ґрати ще 19 татар. 5 травня Андрію Захтію прокурор з особливо важливих справ відмовився порушувати кримінальну справу за фактом застосування тортур, 18 травня Гагарінський районний суд засудив Володимира Присіча до трьох років тюремного ув'язнення. П'ятьом ув'язненим за безпідставними обвинуваченнями подовжили термін ув'язнення ще на декілька місяців, поки йде "судовий розгляд".

У звіті говориться, що в окремих випадках за продовження запобіжного заходу виступала сама суддя, тим самим взявши на себе роль обвинувача, в той час як сам обвинувач ніяких клопотань не заявляв.

Також правозахисники кажуть про ряд випадків, в яких порушувалася свобода слова, право на мирні зібрання та права журналістів. Звіт свідчить про десятки випадків викрадення, примусу до певного виду діяльності і пропаганди.

Популярні новини зараз

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

У родині Комарова зі "Світу навиворіт" довгоочікуване поповнення, вже відома стать малюка

Львів'янка народила у 12 від власного брата і приголомшила Україну зізнанням: "Втомилася, їду до Польщі"

Розпатлана Брежнєва без макіяжу здивувала мережу, "справжнє обличчя" дружини Меладзе: "Я оф*генна"

Показати ще

У п'ятницю, 28 липня, ще п'ять держав приєдналися до продовжених санкцій Євросоюзу стосовно анексованого Кримського півострова і Севастополя.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що відомо про вбивць 16-річного донецького школяра.