Суд перерахував за "законом Савченко" термін вироку для екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це пишуть Українські Новини.

Нагадаємо, за "законом Савченко" 1 день попереднього ув'язнення вважається за 2 дні в термін основного покарання.

Варто відзначити, що клопотання про перерахунок терміну подав адвокат Пукача.

Як відомо, ув'язнений перебував у слідчому ізоляторі з 21 липня 2009 року по 6 січня 2016 року - близько 6,5 років.

У суді уточнили, що протягом відбування довічного позбавлення волі законодавством встановлені конкретні часові показники, закінчення яких змінюють правовий статус засудженого.

У цьому випадку це виникнення у засудженого права на подання клопотання про помилування після відбуття ним не менше 20 років призначеного покарання.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році За безкоштовні поїздки в автобусах тепер доведеться платити
Показати ще

Відповідно до частини 2 статті 87 Кримінального кодексу, актом помилування може бути здійснена заміна засудженому призначеного судом покарання у виді довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років.

Клопотання прийняли і перерахували 6,5 років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання Пукачу.

Раніше, 29 січня 2013, Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, який зник у Києві 16 вересня 2000 року.

На початку літа 2016 року Пукача етапували в Чортківську колонії у Тернопільській області.

Зазначимо, що замовники вбивства досі не покарані.

Поховали Гонгадзе 22 березня 2016 в Києві.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, нардеп Надія Савченко заявила, що чиновники, які прийшли до влади в Україні "на крові" після Евромайдана, повинні відповісти за свої діяння.