У Чорнобильській зоні спалахнула пожежа. Перші стовпи диму працівники ЧАЕС спостерігали приблизно з десятої ранку. Спочатку вирішили, що навчання, але потім все виявилося серйозно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ управлінні ГСЧС в Київській області підтвердили, що борються з вогнем.
"У Чорнобилі стійкий запах диму і серпанок. Дивно, коли перевіряють службу ГО то і сирена гуде, і повідомлення йде. А тут, як завжди мовчать. Але ж можна було, для того, що б не було припущень по радіомережі Чорнобиля дати інформацію ... заспокоїти людей. Мені вже телефонують і запитують, коли буде евакуація працівників", - написав організатор співтоваристві "Чорнобиль з перших вуст в" Фейсбук ".
Очевидці повідомляють, що горить район "Факела". Це стела, яка інформує про те, що ви під'їжджаєте до Чорнобильської атомній станції. За стелою знаходиться сумнозвісний "Рудий ліс" – найбільш забруднена в зоні територія.
У прес-службі Головного управління ГСЧС в Київській області підтвердили, що рятувальники з ранку борються з вогнем.
"Горить приблизно 10 гектарів, це трава, пожежа поширюється вогнищами", - повідомили в прес-службі рятувальників.
Тим часом очевидці повідомляють, що з трави полум'я перекидається на дерева. Про підвищення радіоактивного фону інформації наразі нема.
Як повідомляв портал "Знай.ua", останні дослідження Чорнобиля принесли вкрай несподіваний результат – природа бере своє з шаленою швидкістю.
Аварія на Чорнобильській АЕС стала найбільшою технічною катастрофою в сучасній історії людства. Територія станції, не кажучи вже про саму Прип'ять, залишається зоною відчуження. До недавнього часу вважалося, що тут ще довго не буде з'являтися нормальної флори і фауни, але останні дослідження принесли вкрай несподіваний результат – природа бере своє з лякаючою швидкістю, там, де не ступає нога людини, розвивається флора і фауна.
Учені з Великобританії запустили проект з вивчення того, як відновлюється планета після такої жахливої катастрофи.
Перші ж дослідження на місцевості показали дивовижну картину: у Чорнобильській зоні відчуження не тільки практично відновилася популяція тварин-ендеміків, але і з'явилися кілька видів, які вважалися зниклими більше століття тому.