Екологічне дослідження показало, що Чорне море є однією з найбільш забруднених частин нашої планети.

На міжнародний проект моніторингу ЭМБЛАС Європейський Союз виділив 3 млн євро, повідомляє OBOZREVATEL.

"Виявляється, Чорне море - одна з найбільш забруднених частин нашої планети. Ми проаналізували українське узбережжя, і це страшно. Там хімічне забруднення – ртуть", - розповів керівник проекту "Удосконалення екологічного моніторингу ЭМБЛАС" Ярослав Слободник.

В море з усіх можливих понад 2,1 тис. відомих забруднюючих речовин в пробах було знайдено 145. Також у мешканців моря виявлені токсичні речовини - ртуть і діоксини. У звіті зазначено, що всьому виною - потрапляння у воду нафтопродуктів від морського транспорту.

Популярні новини зараз
"Розраховуйте на себе": ДТЕК хоче, щоб українці самі готувалися до зими Наступного місяця пенсія може не прийти – хто з пенсіонерів ризикує залишитися з пустим гаманцем Комунальники зробили попередження для всіх, хто має лічильники: переплати не уникнути Після ТЦК біжіть у банк: фінустанови вимагають оновлення даних
Показати ще

Серед інших отруйних речовин, присутність яких загрожує екології Чорного моря: пестициди, водовідштовхувальні речовини з одягу, фармацевтичні препарати (наприклад, парацетамол; аденоцин - проти аритмії, і телмисартан - проти гіпертонії).

"На узбережжі був виявлений мертвий дельфін. Підозрюю, що він помер, проковтнувши поліетиленовий пакет. У воді такий предмет легко може зійти за рибу", - розповів заввідділом якості водного середовища Одеського філіалу Інституту біології південних морів НАН України Сергій Дятлов.


За його словами, механічна чистка моря тут не допоможе. Вирішити проблему може перехід від пластика до паперових пакетах і організація роботи звалищ, вважає експерт.

"І якщо зараз залишити все як є і не вживати жодних дій щодо порятунку моря, через 15-20 років вже на місці самого Чорного моря буквально зросте ще одна сміттєзвалище", - прогнозує Дятлов.

Міжнародні фахівці з програми ЭМБЛАС тепер будуть працювати над варіантами очищення Чорного моря. Перше, що вони пропонують українцям - відмовитись від миючих засобів, що мають фосфати, і заборонити продаж поліетиленових пакетів.

"Знай.uа" нагадує, що для того, щоб сімейна поїздка з дітьми на морі стала задоволенням, а не перетворилася на низку проблем зі здоров'ям, аптечка повинна містити ряд основних засобів, зокрема, жарознижуючі і сорбенти.