Владі України необхідно активно застосовувати методи заохочення і покарання для впровадження державної мови в усіх сферах життя. Про це в ефірі ObozTV заявила українська письменниця і борець за права державної мови Лариса Ніцой.

Письменниця повідомила, що нещодавно повернулася з Карпат, де її запросили попрацювати в дитячому таборі. Там Ніцой спробувала змоделювати мовну ситуацію в Україні.

"Приїхало багато російськомовних дітей і були вожаті-вихователі. Я сказала – значить, так, вихователі, у нас україномовний режим у таборі. Ви з дітьми говорите виключно українською мовою. Один вожатий сказав, що не любить українську мову, одна вихователька сказала, що ненавидить. Я сказала – це ваша особиста справа. За кожну російськомовну ситуацію з дітьми з вашого боку ви штрафуетесь на 50 грн", - розповіла вона.

При цьому, за її словами, дітей ніхто не штрафував, ніхто не змушував говорити українською мовою, але їм ввели заохочення.

Популярні новини зараз
Ціна на гречку може сильно змінитися вже найближчим часом: міністр агрополітики пояснив, що відбувається "Закрий п*здак Аркаша": Скрипін нагадав "харошому" руському Бабченко його місце Бізнесмен Ярославський не дотримався обіцянки і не продав яхту для відновлення Харкова: дружина з подругами смакує шампанське Екстрасенс Альона Курилова розповіла, як і коли закінчиться війна в Україні: "Чекаю 1 листопада"
Показати ще

"Я дітям сказала – між собою можете говорити будь-якою мовою, але в публічному просторі готувати газету, презентацію, виступати, ви повинні українською мовою. За це ви отримаєте додаткові цукерки. Діти у нас заохочувалися, щоб українською мовою виступати. А в особистий простір я не лізла і привчала, що є особистий простір і публічне. І покарала вихователів – деякі вихователі поїхали додому, не дорахувавшись до зарплати 500-600 грн", - зазначила Ніцой.

"Це маленька модель країни, насправді вона безболісна. Ніхто нікого не змушував, фізичних покарань не застосовував, але це діє. А ось дорослих, які все розуміють і йдуть на принцип – караємо", - додала письменниця.

Нагадаємо, скандальна Ніцой виклала дуже дивне фото з Усиком.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Фаріон захотіла втілити головну мрію Ніцой.

Також "Знай.uа" писав, що скандальна письменниця заявила, що всі українці – росіяни.