Відома українська письменниця Лариса Ніцой написала відкрите звернення до президента Петра Порошенка із вимогою покарати СБУ за використання російської мови. Приводом для цього стало її особисте спілкування із силовиками напередодні.

Повний текст листа письменниця опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

Лист Ніцой до Порошенка

Почалося все з того, що із нею співробітники СБУ говорили російською, тому Ніцой вирішила дати знати про це не тільки президенту, а й голові силового відомства, Василю Грицаку:

"Для мене це був шок. Я часто отримую листи російською мовою з погрозами мені і моїй родині про те, що "ось прийдуть їхні ..." І тут якісь незнайомці, які повинні в стінах такої важливої ​​державної структури при виконанні державних обов'язків говорити державною мовою, - раптом заговорили зі мною російською мовою. Це виглядало як захоплення ворогами нашої Служби безпеки", - нарікає вона.

Викликали її на допит ще 4 червня, у зв’язку зі справою Бабченка та "списком 47-ми": переліком осіб, котрі, за даними СБУ, знаходилися під прицілом ФСБ.

Популярні новини зараз
ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок Грошей немає, але їздити хочеться: автоблогер знайшов люксову "Славуту" у максимальній комплектації Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

"- Стоп, хлопці, ви чому розмовляєте російською мовою? Ви що, агенти Кремля?

- Ви що, ворожий агент?

- Нєт, - відповів він, - я работаю здєсь, в СБУ.

- А чому ж тоді ви розмовляєте зі мною російською?

Відповідь мене приголомшила.

- Патамушта мнє так удобнєй, - прозвучало від нього, наче зі мною говорила ватніца з переходу, яка торгує шкарпетками", - передала розмову Ніцой.

Самого допиту з незрозумілих причини не відбулося, його перенесли. Тому письменниця підготувала цілий перелік вимог до влади.

Вимоги Ніцой

- оголосити керівнику СБУ Василю Грицаку догану

- призначити службове розслідування, яким чином працівник, що не володіє державною мовою, потрапив на державну службу

- провести допит виключно державною мовою

"Лариса Ніцой. Дитяча письменниця, яка через бездіяльність влади замість писати дитячі книжки, вигрібає за владою авгієві стайні", - підсумувала вона своє звернення.

Дивіться: Угорщина уже давно вважає українське Закарпаття своєю територією, – Лариса Ніцой

Як повідомляв портал "Знай.ua", українська письменниця Лариса Ніцой жорстко осадила Угорщину.