Разом зі стрімким розвитком українського оборонного сектора в цю сферу прийшла і небачена корупція. Стало відомо, які схеми використовуються недобросовісними учасниками сектору для крадіжки бюджетних коштів.

Видання "Новий час" провело журналістське розслідування, щоб з'ясувати, з якими проблемами стикаються українські військові відомства. Як з'ясувалося, найчастіше держава втрачає гроші через сумнівних посередників, які продають країні військову техніку та інші товари за сильно завищеними цінами.

Раніше НАБУ повідомило про виявлення корупційних схем в оборонному комплексі на загальну суму більше мільярда гривень. За фактом розкрадань було відкрито 22 кримінальні провадження. У ході слідства вдалося встановити, що найчастіше гроші, які виділялися Укроборонпрому пропадали через те, що відомство пов'язувалося з сумнівними посередниками.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Глава Незалежного антикорупційного комітету у справах оборони (НАКО) Олена Трегуб розповіла, чому військові закупівлі краще не здійснювати через посередників.

"Закупівлі через посередників — по-перше, неефективні через втрати робочого часу і зростання ціни, а по-друге, зростають корупційні ризики через непрозорість діяльності цих посередників", — зазначила експерт.

Відзначається, що в Україні виявити махінації у військових закупівель вкрай складно: всі вони суворо засекречені. Проте журналістам вдалося розкопати деякі невідповідності в угодах Укроборонпрому.

Так, згідно з інвойсами, Міноборони набуває БМП-1 у кіпрської компанії PetraLink за ціною 176,7 тисяч доларів за одиницю. Однак PetraLink не є виробником цих машин: Кіпр закуповує їх у чеського підприємства Real Trade.

Для Кіпру БМП обходяться в 154 тисячі доларів за одиницю, що можна відстежити за інвойсами поставок. Таким чином, Україна переплачує за кожну одиницю техніки 22,7 тисячі доларів. Враховуючи, що Міноборони уклало з кіпрською компанією контракт на постачання 30 БМП, загальна сума переплачених грошей становитиме 681 тисячу доларів.

Раніше портал "Знай.uа" писав про те, що в Україні нарешті з'явиться Антикорупційний суд.