9 вересня відзначають Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Збережіть собі на пам'ять основні правила, як правильно себе поводити.

Втрата свідомості

Причини втрати свідомості можуть бути різні, але всі вони пов'язані з ураженням центру свідомості мозку (при травмах, шоці, нестачі кисню, замерзанні тощо), відзначає сайт 24.

Як допомогти людині, яка втратила свідомість: в першу чергу необхідно винести потерпілого з місця події – наприклад, із задимленого чи душного приміщення, транспорту тощо. Якщо в дихальних шляхах є сторонні предмети – витягніть їх. Покладіть людину на землю, але не підкладайте нічого під голову! Згорніть одяг у валик та підкладіть під ноги – так ви полегшите приток крові до мозку.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Якщо людина не приходить до тями, перевірте дихання та серцебиття – це визначить ваші подальші кроки. У випадку зупинки дихання і серцебиття потрібно робити штучне дихання та закритий масаж серця.

Штучне дихання

Найефективнішим способом штучного дихання є "з легень у легені", яке проводиться " з рота в рот" або "з рота в ніс". Для цього відводять голову потерпілого максимально назад і пальцями затискають ніс (або губи). Роблять глибокий вдих, притискають свої губи до губ потерпілого і швидко роблять глибокий видих йому в рот.

Зовнішній масаж серця

Зовнішній масаж серця проводять у випадку зупинки серця та відсутності дихання.

Струс мозку

Струс мозку може викликати травматичне пошкодження тканин в діяльності мозку внаслідок падіння на голову, при ударах і забитті голови. При цьому можуть виникати дрібні крововиливи і набряк мозкової тканини.

Допомога при струсі мозку: для запобігання удушення потерпілого у несвідомому стані від западання язика або блювотних мас покладіть його на бік або на спину, при цьому голова має бути повернута на бік. На голову покладіть охолоджувальні компреси, при відсутності або порушенні дихання зробіть штучне дихання.

Кровотечі

Причини виникнення кровотеч: пошкодження цілісності кровоносних судин внаслідок механічного або патологічного порушення.

Переохолодження

Переохолодження наступає внаслідок довгого перебування на холоді, це натомість призводить до розладу функцій життєво важливих систем. Переохолодженню може сприяти втома та малорухливість.

Перша допомога при переохолодженні: при легкому ступені переохолодження тіло розігрівають шляхом розтирання. Потерпілого потрібно напоїти теплим напоєм.

При середньому і важкому станах переохолодження потрібно розтирати тіло шерстяною тканиною до почервоніння шкіри, давайте пити багато гарячого – наприклад, чаю або молока з цукром. Якщо потерпілий слабо дихає – зробіть штучне дихання.

Перегрівання

Перегрівання настає внаслідок тривалого перебування на сонці без захисного одягу, при фізичному навантаженні у нерухомому вологому повітрі.

Є кілька ступенів перегрівання:
- легкий ступінь;
- середній ступінь;
- тепловий удар.

Термічні опіки

Отруєння

Перша допомога при отруєнні: потерпілому потрібно негайно промити шлунок – дайте випити 1,5-2 літри води, а потім потрібно викликати блювоту. Після промивання шлунку не можна їсти, але можна пити чай та воду. В перший час необхідний постійний нагляд за хворим, щоб запобігти зупинці дихання.

Нагадаємо, як повідомляв "Знай.ua", народний депутат від "Опозиційного блоку" Михайло Добкін поскаржився на рекламу про збільшення статевого органу на одному з український порталів.