Фінансова група Investment Capital Ukraine (ICU), співвласницею якої була Валерія Гонтарева до свого призначення на посаду глави НБУ, замішана у виведенні 5 млрд грн з державних банків у 2012-2014 роках.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк пише ZN.UA, йдеться про проведення операцій з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).
Суть схеми полягала в тому, що ОВДП з портфеля держбанків або Аграрного фонду України продавали групі банківських установ і фінансових структур-посередників, які заробляли на різниці між цінами купівлі-продажу таких цінних паперів.
Найчастіше, ОВДП купувалися у держбанків за заниженими цінами, в деяких випадках посередники проводили фіктивні операції з цінними паперами, щоб штучно збільшити їх ціну. Після цього, облігації продавали за більш високими цінами іншим держбанкам.
Потім, як правило, ці облігації купував Нацбанк, після чого держструктури фіксували збитки, які практично дорівнювали доходам посередників. Одним із таких посередників і була компанія ICU, якою володіла Гонтарева.
Фігурантами цієї корупційної схеми є особи, тісно наближені до Гонтаревої.
Наприклад, О. Чурій, співробітник інвестиційного спрямування української дочірньої структури "ВТБ Банк", перейшов 2014-го на роботу до Нацбанку (після того, як посада голови дісталася Гонтаревій) і незабаром став заступником голови НБУ, який відповідав за операції на ринку з державними цінними паперами. А Григорій Овчаренко, який до цього очолював компанію OTP Capital (підрозділ з роботи на фондовому ринку групи OTP Банк), у 2016 році став главою бізнес-напрямку ICU з управління локальними активами.
З урахуванням всього цього, автори матеріалу засумнівалися в тому, що після того як Гонтарева пішла з НБУ, тіньові схеми також припиняться.
Як повідомляв портал "Знай.ua", у екс-президента Віктора Януковича конфіскували гроші, які йому допомагала відмивати Гонтарева.