Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації визначила дату запуску послуги по збереженню мобільного номера абонента при зміні оператора зв'язку (MNP).

Як сказано в повідомленні відомства, рішення було прийнято під час наради за участю голови Української асоціації операторів зв'язку уповноважених представників операторів рухомого (мобільного) зв'язку та державного підприємства "Український державний центр радіочастот" (Адміністратор централізованої бази даних перенесених номерів).

Згідно зі схваленим планом заходів, нова послуга повинна бути запущена в комерційну експлуатацію 1 травня 2019 року. З початку квітня почнуться її тести в мережах операторів.

Як відомо, послуга перенесення мобільного номера (MNP) протягом останніх 20 років була запущена в Нідерландах, Великобританії та Гонконгу, а також у багатьох інших розвинених країнах.

Крім того за попередньою інформацією перенесення номера між українськими операторами мобільного зв'язку відбуватиметься не довше трьох робочих днів, а вартість послуги повинна бути невелика.

Зокрема, для того щоб скористатись послугою потрібно буде надавати свої дані і проходити ідентифікацію особистості. При перенесенні абонент залишатиметься без мобільного зв'язку не більше трьох годин.

Популярні новини зараз
Влад Шевченко з "Ліги Сміху" показав українців через 36 годин без світла та зв'язку: "Це не мем, це життя" Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" Вже відомі ціни на електроенергію для населення: чого чекати від платіжок путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Разом з тим варто зазначити, що послугу перенесення мобільного номера (MNP) протягом останніх 20 років було запущено в Нідерландах, Великобританії та Гонконгу, а також у багатьох інших розвинених країнах.

Варто зазначити, що незабаром в Україні може з'явитися новий додаток, що значно спростить процес сплати податків. За задумом керівників проекту звичайну сплату податку можна буде зробити за допомогою мобільного телефона. Про це на зустрічі з представниками бізнесу заявили у Міністерстві фінансів України.

"Ми зараз працюємо з деякими провайдерами над мобільним додатком, яке буде містити частина функціоналу електронного кабінету (платника податків)", - розповіли у відомстві..

Прямо в смартфоні можна буде провести необхідні платежі. Данилюк нагадав, що в Україні вже впровадили такі платіжні системи як Google Pay і Apple Pay.

"Так чому ми не можемо платити податки таким же способом?", - зазначили у міністерстві.

Змінити мобільного оператора і залишити свій номер буде можливо вже з 2019-го

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що сервіс Google дарує користувачам нову здатність.