Не дарма зупинки громадського транспорту, публічні заклади та інші багатолюдні місця всіяні попередженнями про нахабність шахраїв, які готові піти на все, аби одурити вас на тисячу-другу. Нещодавно напоролася на таких і довірлива власниця банківської картки на Житомирщині. Аферисти витягли у неї 11 тисяч гривень за "блокування" картки.

Попереджений – значить озброєний

Як зізналася пізніше 43-річна мешканка села Іванопіль, вона отримала днями повідомлення на мобільний телефон. У тексті йшлося про блокування її банківської картки. Там же був вказаний номер телефону, за яким жінка і звернулася до "банку", навіть не знаючи, хто насправді за цим стоїть.

Співрозмовник, який відповів на дзвінок, назвався працівником фінансової установи. Під приводом надання допомоги у вирішенні проблеми він дізнався у жінки всі конфіденційні дані. Тільки згодом вона зрозуміла, що з її банківського рахунку зникли 11400 гривень. Наступного дня жінка звевнулась до поліції.

За даними місцевих правоохоронців, в рамках розпочатого за ст. 190 (Шахрайство) ККУ кримінального провадження поліцейські встановлюють осіб, причетних до злочину.

Будьте уважні

Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути вкрай обачними у фінансових питаннях. Пам’ятайте, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще

Головне правило: не надавайте особистої інформації про номер банківської картки, рахунку, номер телефону, "прив’язаний до картки", особливо, якщо спілкуєтесь по телефону із незнайомою людиною або даєте оголошення в інтернет-мережі.

Дивіться: Шахраї почали вигадувати нові способи махінацій із банківськими картами

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні модернізується практично все, і, на жаль, навіть схема роботи шахраїв, котрі нахабно грабують ваші авто, а потім ще й вимагають у жертви перерахувати їм гроші через банкомати і термінали iBox. Для переконливості експерименту, вони практично розігрують ціле шоу, просять описати свою зовнішність і вже потім надіслати кошти. Довірливі українці потрапляють і не в такі тенета: шахраї "пасуться" і на на сайтах безкоштовних оголошень, де продають речі. Зазвичай обирають тих, хто продає техніку, мобільні телефони, планшети.