ЗНО 2018 пройде за новими правилами

В основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання братимуть участь 336 тисяч осіб, серед яких більшість - унівська молодь.

Проходитиме основна сесія з 22 травня до 13 червня. Наймолодшому зареєстрованому учаснику 15 років, найстаршому - 69.

Про це розповів Вадим Карандій, директор Українського центру оцінювання якості освіти, у сюжеті Радіо НВ.

Два обов'язкових предмета ЗНО

"Наступного року буде два обов'язкових предмета. До української мови додається математика або історія України на вибір", - розповів Карандій.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти, у цьому році, для тих, хто буде складати ЗНО з іноземної мови, вперше організують аудіювання, яке зробили одним із завдань.

Крім того, він повідомляє що самі тести адаптують для осіб з інвалідністю. Зокрема, тести з математики, історії та української мови видані шрифтом Брайля.

Цьогоріч обов'язковим стало тестування з української мови для випускників професійно-технічних училищ та коледжів. Раніше зараховувались результати іспитів самого навчального закладу, але з часом обов’язковим для них планують зробити всі тести.

Які предмети випускники обирали найчастіше

Закономірно, що найбільш масовим предметом ЗНО є українська мова та література, так як він є обов'зковим для всіх учасників. На другому місці – історія України. Тестування з цього предмету планують проходити половина учасників. Третє місце - математика - 33%. Англійську мову складали 27%. Біологію - кожен четвертий, а географію - 23%. Тестування з хімії стало найменш популярним - предмет обрали лише 6,5%.

Приблизно 4% осіб вирішили складати ЗНО російською мовою (на ЗНО можна вибрати зручно мову, на якій буде подано тест).

Жоден зареєстрований учасник зовнішнього тестування у 2018-му не обрав мовою проходження тесту кримськотатарську. Найбільше учасників ЗНО зареєструвалися у Києві, Дніпропетровській та Львівській області. Найменше – у Луганській.

На сайті Центру буде створюватись інформаційна сторінка для кожного. Доступ до неї буде за номером та ПІН-кодом сертифіката. Сертифікат надсилатимуть на адресу учасника рекомендованим листом. Також на сайті УЦОЯО можна ознайомитися із зразками тестових завдань. Додаткова сесія ЗНО триватиме з 2 до 11 липня, зареєструватися на неї можна у травні.

Порушення на тестуванні

Тестування буде проходити в усіх регіонах, окрім тимчасово окупованих. Додаткова сесія ЗНО триватиме з 2 до 11 липня, зареєструватися на неї можна у травні.

З кожним роком, кількість порушень на ЗНО скорочується. Цю інформацію повідомила Наталія Радиш, координатор освітнього напрямку громадянської мережі Опори, передає Радіо НВ. Як говорить сама Радиш, технологія відпрацьована за 10 років, тому практично всі інструктори її дотримуються без зауважень. Інколи під час тестувань учасники користуються телефонами або хтось з персоналу не з'являється у визначений час.

"Якщо говорити про порушення, то найбільше учасники хочуть пронести в аудиторію та скористатися мобільними телефонами. Останнім часом, особливо під час історії, збільшилася кількість друкованих матеріалів або рукописних, які учні мають при собі. Чергові пильнують, щоб книги не залишали у вбиральнях і на коридорах", - говорить Радиш.

Цьогоріч серед зареєстрованих на проходження ЗНО 9% - випускники минулих років.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", українцям загрожує дещо страшніше ЗНО.