Про Анастасії Сибирной говорили ще в 2008 році, коли проходило перше ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання). Анастасія тоді отримала найкращий результат: по всім предметах вона набрала 200 балів. Дівчина розповіла "Фактам" про те, як вона вчилася у Вищій нормальній школі Парижа і поїхала працювати в Кембридж.

Анастасія розповіла про те, що вона біологія в неї в крові:

"Мої батьки і старша сестра - біологи. Сестра працює вчителем в старшій школі у Франції. Я завжди мріяла про те, що стану кандидатом наук, ще в дитинстві бачила себе з дипломом. Навіть не думала куди вступати, подала документи в один ВУЗ і на один факультет - біологія у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Перші чотири роки я провчилася у Львові. За цей час двічі побувала на стажуванні за кордоном: в Лунді та Відні. Працювала там в лабораторіях, і це вже був безцінний досвід."

Вона також поділилася тим, як вчилася у вищій нормальній школі Парижу, випускники якої ставали великими вченими і нобелівськими лауреатами.

Популярні новини зараз

Гола українська Кардашьян засвітила більше, ніж зазвичай: "Коли ж ти навчишся"

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Щасливий Євген Кошовий привітав свою доньку з Днем народження: "13 нормальний поверх"

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

Показати ще

"Здавала п'ять іспитів: два усних і три письмових. Письмові були з хімії, біології, ще писала філософське есе. У Франції, на який факультет ти не вступав би, повинен мати уявлення про філософію, екзистенціаліз і так далі. Боячись допустити граматичні помилки, письмові іспити здавала англійською, а усні — французькою. Найбільше переживала, що підведуть знання термінології. Але я впоралася."

Після магістратури Анастасія переїхала в Англію, в Кембридж, де навчається в аспірантурі і займається власним проектом.

"Я займаюся дослідженням попередників сперматозоїдів та яйцеклітин. Ми працюємо зі стовбуровими клітинами. Вивчаємо, як дати їм певні сигнали і диференціювати їх попередників яйцеклітин і сперматозоїдів. Намагаємося зрозуміти, які гени і біохімічні сигнали задіяні в цьому процесі. "

Також дівчина поділилася своїми планами на майбутнє:

"Не виключаю навіть можливість поїхати в Штати. Їхати в Америку назавжди не хочу, але з радістю там попрацюю. У США у вчених багато можливостей, там шикарні лабораторії. Ще хотілося б попрацювати з яким-небудь стартапом. Тут, у Кембриджі, багато студенти відкривають свій бізнес. "

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я заявили, що людству загрожує нова пандемія, здатна знищити мільйони людей.