Міжнародна група вчених з Національного центру даних по снігу і льоду в Університеті Колорадо Боулдер провела серію досліджень, в результаті яких зуміла зафіксувати найнижчу температуру, яку тільки можна відшукати на планеті.

Детальніше про це йдеться в статті, опублікованій на сайті Інституту.

"Аналіз супутникових даних виявив розсіяні кишені дуже холодного повітря на Східно-Антарктичному плато між куполом Аргус і куполом Фуджі - температури, які в період з 2004 по 2016 роки кілька разів досягали -98 градусів за Цельсієм", - заявляють вчені.

Відзначимо, що трохи раніше дослідники вважали, що найнижча температура на Землі знаходиться в Антарктиді, а саме на російській станції "Восток": рекордний показник зафіксували в 1983 році: температура там становить -89,2 градусів.

Через 3 десятиліття, в 2013 році, вченим вдалося виявити ділянки на Полярному плато, де температура опустилася до -93,2 градусів, і це новий рекорд на планеті.

Популярні новини зараз
Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення
Показати ще

Планета задихається. У буквальному сенсі

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що вчені зафіксували, що середня концентрація вуглекислого газу в квітні 2018 року в атмосфері Землі досягла рекордних 410 ppm (частин на мільйон). Тобто на 1 кубометр повітря на даний момент доводиться 410 мілілітрів газу. Дані опублікували дослідники Інституту океанографії Скріппса при Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго.

Глобальне потепління набирає обертів

Ми також писали про те, що голландські вчені з Вагенінгенского університету помітили, що хоча зміни в кліматі через глобальне потепління спостерігаються по всій планеті, в деяких її куточках ці наслідки більш явні. Вони провели ряд досліджень і з'ясували, які країни опинилися під найбільшим впливом кліматичних змін планети.