Продуктовий фальсифікат в Україні лише набирає масовості. Сьогодні на прилавках магазинів можна побачити саморобну каву, парфуми, побутову хімію та інше. Крім того, підробки все частіше потрапляють до великих мережевих супермаркетів.

Чиновники, які покликані пильнувати якістю товарів і захищати права споживачів, лише підтверджують цей факт, - пише ubr.ua.

Залежно від сегменту, фальсифікат на українському ринку досягає 30-70%.

Фальсифікат часто потрапляє й до полиць іменитих торгових мереж. І, на жаль, виявити підроблений товар вкрай складно. Крім того, товари за низькими цінами на частіше можуть опинитися фальсифікованими.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще

За оцінками експертів найчастіше підробляють молочні продукти, ковбасні вироби, бакалійні товари. Так, у молоко додають рослинні жири. А у сметані взагалі може не виявитися молока. У варену ковбасу замість свинини додають більш дешеве куряче м'ясо і підсилювачі смаку. У томатну пасту недобросовісні виробники додають барвники і шкідливі консерванти.

Також експерти звертають увагу українців на продукти, які користуються попитом напередодні свят. Наприклад, червона ікра. Найчастіше фальсифікат цього продукту можна виявити за ціною. Саме дешевий чи акційний товар виявиться неякісним.

Однак не лише продукти сьогодні активно підробляють. Одяг також може розчарувати покупця, так по бирці 100% бавовна після аналізу виявляється 100% поліестером.

Коли ви замовляєте речі в інтернет-магазинах, перевірте зовнішній вигляд товару в магазині та на офіційному сайті виробника та вимагайте у продавця фіскальні чеки та "проштамповану" гарантію.

Не менш небезпечними є і популярна побутова хімія. Всілякі засоби для чищення, порошки, які чутливим споживачам, в кращому випадку, загрожують алергією.

"Основний склад прального порошку вже не змінювався багато десятиліть. Умільці просто замовляють окремі інгредієнти через інтернет, змішують їх і отримують порошок, який потім пересипають в пачки іменитих брендів або продають на ринках просто в пластиковій тарі", - каже директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", скандал в одному з супермаркетів поставив соціальні мережі на вуха: в популярному "Еко маркеті" відвідувачі помітили, як по відкритих продуктах бігають гризуни, а ці продукти пропонують людям купувати та їсти.