Восени цього року набуває чинності одна з найбільш вагомих для української економіки угод – про зону вільної торгівлі із країнами ЄС. Значення таких домовленостей оцінюють по-різному, але більшість експертів зійшлися на одному: держава від цього тільки виграє.

Про це повідомляє Politeka.

За підрахунками Держстату, за роки незалежності Україна налагодила торговельні стосунки із 23% земної кулі, тобто із 43 країнами світу, але досі найбільші обсяги торгівлі залишаються із Європою.

Наприклад, минулого року показник перевищив $15,9 млрд з експорту та $18,1 млрд з імпорту. На другій позиції опинилися держави СНД, де експорт приніс 11,4 млрд доларів, а імпорт – до 11,3 млрд доларів.

За кордоном користуються попитом вітчизняна руда, метал, сільгосппродукція, ми ж імпортуємо в основному енергоносії, продукцію машинобудування та ліки.

Популярні новини зараз
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Спеціалісти у сфері фінансової діяльності запевняють: для української економіки буде вигідна угода про ЗВТ ще із Єгиптом та Туреччиною, адже товарообіг між країнами сягає $ 2-3 млрд. Тобто ми продаємо значно більше, ніж купуємо.

Щоб повноцінно налагодити торгівлю товарами та послугами слід врегулювати законодавчо державні закупівлі і наблизити їх до європейських стандартів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 1 серпня набула чинності угода про ЗВТ між Україною та Канадою.