Сьогодні набуває чинності Угода про Зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, яку через низку причин називають найбільш амбітним економічним кроком для обох держав. І недарма, адже тепер для наших співвітчизників відкривається 98% ринку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Німецька хвиля".
Умови та товари на експорт
Згідно з документом, українським виробникам надається можливість відправляти до Канади сільськогосподарську продукцію, товари харчової, легкої, нафтової, хімічної, машинобудівної промисловості. Безмитний експорт передбачений тільки у встановлених квотах, які діють на поставки пшениці, ячменю, яєць, яловичини та свинини.
Українська сторона скасувала мито на 72% канадських товарів, у тому числі – рибу, зернові, морепродукти, арахіс, соки, мінеральну воду.
Перспективи співпраці
За прогнозами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за короткий час нашим бізнесменам вдасться збільшити обсяг експорту соняшникової олії, солодощів, алкоголю, одягу, кераміки та металургійної продукції.
Втім, існує ризик бюджетних втрат через скасування мита для канадців – приблизно на 1,2 мільйона доларів. Урядовці запевняють: за рік ці кошти компенсує налагоджений товарообіг, а прирост складе не менше 3,5%. У перспективі також створення сотень нових робочих місць.
Ймовірні перешкоди
На думку координатора Центру підтримки експорту при Українській спілці підприємців та промисловців Дениса Краснікова, одного скасування митних бар'єрів замало, адже обмежувати експорт буде сертифікація продукції згідно з вимогами канадського ринку.
Слід також звернути увагу на безпеку та якість товарів, маркування, пакування. Все повинно відповідати міжнародним нормам Євросоюзу. Тільки тоді іноземний ринок буде повноцінно відкритий для наших виробників.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Канада окреслила перспективи співпраці з Україною.