Кабінет міністрів спільно з Державною службою з питань праці планують відновити раптові перевірки бізнесу, через що можуть постраждати пересічні споживачі. Про це повідомляє "Апостроф".

Кабінет міністрів 15 лютого зареєстрував законопроект №8045 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці", де пропонується відновити перевірки підприємств без завчасного попередження.

За словами співвласника однієї з мереж супермаркетів Бориса Музальова, продукти харчування просто подорожчають.

"На наш бізнес вже так тиснуть, що у нас найнижчі показники економіки. Може бути, в Конго тільки тиснуть на бізнес більше, ніж у нас. Але я вважаю, що треба тиснути ще сильніше, а ми в собі впевнені і будемо триматися. Слабкі помруть і конкурентів буде менше", - заявив чоловік.

У свою чергу, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вказав на відмінності у сфері перевірок бізнесу в ЄС та Україні.

Популярні новини зараз
Російські окупанти вішають мирних українців на Луганщині 150 гривень – це не знущання: як в Україні пенсіонери можуть отримати нову надбавку До весни можемо не дотягнути: у "Нафтогазі" попередили про можливий "газовий блекаут" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок
Показати ще

Так, у багатьох розвинених країнах Європи дуже високі і жорсткі штрафи щодо будь-яких порушень в сфері праці. Але справа в тому, що там підприємства просто не знають, що таке адміністративний тиск, неправомірні перевірки і так далі.

Скепсис ж українського бізнесу зрозумілий: таке нововведення може бути використано не для боротьби з порушеннями на підприємствах, а для тиску на бізнес. Ключова проблема – відсутність довіри до контролюючих органів.

Нагадаємо, у нинішньому опалювальному сезоні українці будуть отримувати платіжки за газ за старими тарифами. Незважаючи на проблеми з формулою розрахунку ціни поки що не зміняться.

Крім того, разом із медичною реформою в силу вступлять нові розцінки на послуги лікарів. Вартість лікування, треба сказати, по-справжньому обурила українців.

Дивіться сюжет про ціни

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", українцям нав'язали нові правила в медицині.