Економічні прогнози експертів на 2018 рік суттєво відрізняється від оптимістичного бачення Кабміну – рівень інфляції за попередніми оцінками може зрости до 13-14%, або й більше, якщо уряд підвищить тарифи на комунальні послуги.

“Прискорення інфляції в січні це ефект від того, що гривня в грудні-січні сильно девальвувала. Тобто це прямий вплив на знецінення гривні і на прискорення інфляції. Про це говорили всі експерти ще в кінці року, що ті параметри інфляції, які закладені в бюджет абсолютно нереальні. І якщо знову ж нічого поганого не станеться для громадян, то мій офіційний прогноз по інфляції десь 13-14% на рік”, – пояснив економіст Всеволод Степанюк.

На думку фахівця, значно вплине на ціноутворення також газ та електроенергія. В офіційних джерелах дані інші – приміром, Державна служба статистика засвідчила з початку року всього 1,5% рівня інфляції (тобто на 1% більше, ніж наприкінці 2017-го), повідомляє Politeka.

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Астролог побачив у травні "лихо" для України
Показати ще

Дорогим задоволенням стали і продукти зі споживчого кошику – на 14,1% у порівнянні з 12,6% станом на грудень. Безалкогольні напої зросли в ціні на 2%, житлово-комунальні послуги - 0,4%, послуги, пов'язані з освітою та сферою охорони здоров'я - на 1,4%.

Дивіться: Україна стала лідером з підвищення цін на продукти харчування серед країн Європи

Як повідомляв портал "Знай.ua", державний борг України за 2017 рік перевищив 2 трлн гривень. За даними Мінфіну, в доларовому еквіваленті сума державного і гарантованого державою боргу України склала 76,31 млрд доларів, що на 7,5%, або на 5,33 млрд доларів більше, ніж в 2016 році. При цьому, сума держборгу склала 1,834 трлн гривень, з яких внутрішній держборг становить 753,4 млрд гривень, а зовнішній - 1,080 трлн гривень.