Сьогодні безкоштовні месенджери витісняють SMS. Однак у більшості з нас пов'язано чимало теплих спогадів з цією технологією зв'язку. У країнах першого світу SMS стали долею банківських повідомлень, але в цілому по планеті щотижнево надсилаються мільярди повідомлень. Сьогодні популярній технології виповнилося 25 років і ми спробуємо згадати як все починалося.

3 грудня 1992 року було відправлено перше SMS-повідомлення. У міру зростання популярності "служба коротких повідомлень" забезпечила мільйонні доходи операторів мобільного зв'язку. Навіть сьогодні, в епоху інтернету, SMS продовжує жити. 25 років тому мобільні телефони ще не могли відправляти або отримувати короткі повідомлення. Отже, перша SMS-ка була відправлена комп'ютером, а не мобільним телефоном. Текст, який тестує прототип системи SMS, був "спілкуванням" між британськими фахівцями Vodafone, він вітав: "З Різдвом".

Телефонні повідомлення – це німецько-французька розробка. Що стосується особистостей винахідників, то концепцію служби коротких повідомлень в 1984 році розробили Фридхельм Хиллебранд, який пізніше працював на німецьку поштову службу, і Бернар Жільбер з НІГ (попередник компанії France Telecom). Максимально в стандарті GSM розмір повідомлень становить 140 байт, це еквівалентно 160 латинськими літерами або цифрами. Саме тому максимальна довжина SMS-повідомлення складає 160 символів.

Раніше портал "Знай.ua" попереджав читачів про фейкові платіжки

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо
Показати ще