Військово-морські сили США розробили дешевий і надійний прототип судна, яке можна повністю надруковано на промисловому 3D-принтері менше, ніж за місяць.

Здавалося б, ідея друкувати зброю та транспорт для армії - це щось схоже на наукову фантастику. Однак, це цілком реальні технології, які можна буде поставити на потік вже в найближчі пару років.

Доказом цього є розробка надводного судна, здійснена ВМС США у співпраці з Національною лабораторією Оак Рідж. Корабель повністю надрукували менше, ніж за 4 тижні, повідомляє видання The Verge.

Тривимірний зразок друкарської техніки розробила команда з Військово-морської дослідницької лабораторії (NSWC) і Лабораторії підривної технології підрозділу Кардерока (DTL). Він називається Optionman Manuel Technology Demonstrator і призначений для використання підрозділом US Navy SEAL.

Команда почала роботу в серпні 2016 року і використовувала великий промисловий 3D-принтер під назвою Big Area Additive Manufacturing (BAAM) для виробництва шести секцій вуглецевого волокна, які потім були зібрані в транспортний засіб довжиною трохи більше 9 метрів. Команді надали чотири тижні для розробки корпусу: перший тиждень пішов на проектування, а вже через тиждень інженери почали друкувати компоненти. В даний час це найбільший 3D-ресурс ВМФ.

За даними міністерства енергетики, вартість традиційного корпусу «коливається від $ 600 000 до $ 800. 000 і зазвичай вимагає 3-5 місяців на виробництво», в той час як нова версія на 90% дешевше і була повністю завершена протягом «декількох днів». що в разі необхідності і запасні частини, а також спеціально розробоене обладнання можуть бути виготовлені і розгорнуті в найкоротші терміни.

За свою роботу команда отримала нагороду від NAVSEA Commanders і тепер планує роздрукувати другу, водонепроникну версію транспорту, яка пройде практичне випробування на воді разом з іншими прототипами, які потенційно можуть надійти на озброєння вже на початку 2019 року.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені "надрукували" на 3D-принтері штучне серце. Штучний орган практично ідентичний справжньому.