Астрономи за допомогою потужного радіотелескопу ALMA змогли виявити величезну хмару матерії, що оточує чорну діру.

Надмасивні чорні діри, які переховуються в центральних областях великих галактик, харчуються всім, що потрапляє в межі досяжності їх гравітації.

Чорна діра нашої галактики, галактики Чумацького Шляху, практично сидить на голодному пайку, події, пов'язані з поглинанням нею матерії, відбуваються досить рідко.

Центральна частина галактики M77 відноситься до класу активних галактичних ядер (active galactic nucleus, AGN). Це означає, що газ і інша матерія з навколишнього простору постійно "всмоктуються" чорною дірою, випромінюючи при цьому інтенсивний світло/

Популярні новини зараз

Українське "Дизель Шоу" продалося каналу країни-агресора: скоро прем'єра

"Стане матусею", - 45-річна Наталія Могилевська заінтригувала українців

Дорофєєва вагітна? Надя в одному халаті помчала вночі за оселедцем

Замість Нікітюк на роль Холостячки запропонували колегу Мішиної, українки красуню не оцінили: "Не вписується"

Показати ще

Варто відзначити той факт, що вчені з японської Національної обсерваторії університету Кагосимы використовували можливості радіотелескопу ALMA (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array) для спостережень за ядром галактики M77. Вони виявили хмара матерії, що оточує чорну діру, яка видалено на 20 світлових років від центру цієї чорної діри.

Можливість існування таких величезних утворень була обгрунтована теоретично вже досить давно, але тільки японським астрономам вдалося побачити подібне власні очі в перший раз в історії.

Як повідомляв портал "Знай.uа" американський винахідник і інженер Ілон Маск, який запустив на орбіту Землі тестові супутники для роздачі по всьому світу безкоштовного WiFi, жартома "розсекретив" пароль.