Мікрочіпи вже кілька десятиліть використовуються для обліку худоби в сільському господарстві. Крім того, ці пристрої служать ключами доступу при переміщенні на фабриках і заводах. У цих випадках чіпи вшиваються в одяг. Однак технологія розвивається досить повільно. Для популяризації мікрочіпів десять добровольців з Австралії вшили їх собі під шкіру. Як повідомляє The Guardian, це дозволяє волонтерам обходитися без ключів.

Мікрочіп розміром з рисове зерно вживили в перемичку між великим і вказівним пальцями за допомогою голки, по товщині не перевищує звичайний пірсинг. Розріз заживе через кілька днів після операції, а мікрочіп залишиться, дозволяючи власникові розблокувати двері в будинок, тренажерний зал або офіс. Сучасні мікрочіпи ще не здатні замінити гаманець або цілу в'язку ключів, але вже можуть служити в якості окремого ключа або проїзного.

Критики ідеї стверджують, що впровадження таких чіпів дозволить власникам компаній перейти в режим тотального стеження за переміщенням працівників і контролювати навіть час, проведений у вбиральні. Однак автори проекту кажуть, що набагато ефективніше здійснювати таку стеження за допомогою звичайних смартфонів.

Популярні новини зараз
Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг Знову жити за графіками: українців попередили про відключення електрики влітку ТЦК забудуть про порушників: через який час викреслять з бази і припинять переслідувати ухилянтів Тиха отрута в склянці води: Дмитро Заруба з Держекоінспекції пояснив, чому колодязна вода може бути смертельно небезпечною
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про лазер на службі в пивоманів