Мікрочіпи вже кілька десятиліть використовуються для обліку худоби в сільському господарстві. Крім того, ці пристрої служать ключами доступу при переміщенні на фабриках і заводах. У цих випадках чіпи вшиваються в одяг. Однак технологія розвивається досить повільно. Для популяризації мікрочіпів десять добровольців з Австралії вшили їх собі під шкіру. Як повідомляє The Guardian, це дозволяє волонтерам обходитися без ключів.

Мікрочіп розміром з рисове зерно вживили в перемичку між великим і вказівним пальцями за допомогою голки, по товщині не перевищує звичайний пірсинг. Розріз заживе через кілька днів після операції, а мікрочіп залишиться, дозволяючи власникові розблокувати двері в будинок, тренажерний зал або офіс. Сучасні мікрочіпи ще не здатні замінити гаманець або цілу в'язку ключів, але вже можуть служити в якості окремого ключа або проїзного.

Критики ідеї стверджують, що впровадження таких чіпів дозволить власникам компаній перейти в режим тотального стеження за переміщенням працівників і контролювати навіть час, проведений у вбиральні. Однак автори проекту кажуть, що набагато ефективніше здійснювати таку стеження за допомогою звичайних смартфонів.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Тарологиня розповіла, чи впораємося ми із російськими "Цирконами" Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про лазер на службі в пивоманів