Існує думка, ніби найбільш передові технології потрапляють до військових, перш ніж опиниться на ринку. Це твердження частково вірно. Принаймні, армії найсильніших держав інвестують досить велику кількість коштів в "розумні" знаряддя смерті. На думку експертів, остання сирійська компанія показала проблеми та тупики старих способів ведення бойових дій. А це означає, що наступний великий конфлікт стане ареною для випробування військової техніки нового покоління, повідомляє Радіо Свобода.

В першу чергу мова йде про автономному зброю, що викликає стільки побоювань. Лідери технологічних компаній, правозахисники і політики закликають відмовитися від розробки подібних машин вже сьогодні, поки ситуація не вийшла з під контролю. Такі машини не потрапляють під дію гуманітарного права, так як самі приймають рішення. Крім того вони можуть потрапити в руки тих, хто це право і зовсім не визнає. Ще одним слабким місцем бойових роботів може стати кібератака, здатна розгорнути знаряддя в протилежний бік.

Говорячи про кібератаки, варто зауважити, що вони давно становлять самостійну військову загрозу. Останній рік показав, наскільки руйнівними можуть бути кібератаки на цивільні об'єкти. У разі, якщо хакери встановлять контроль над воєнною технікою, наслідки можуть бути плачевними. Деякі армії вже внесли кібератаки перелік бойових загроз, на рівні з бомбардуванням і діями піхоти. І нарешті, можливості сучасних фото, відео та аудіо редакторів дозволяють проводити масштабну кампанію дезінформації, фальсифікуючи виступи світових лідерів, які закликають до початку бойових дій.

Популярні новини зараз

Оля Полякова розповіла, як працювала глоткою по 230 днів: "Приїхала, труси поміняла і поїхала"

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Андрій Данилко важко захворів перед Новим Роком, Інна Білоконь не знаходила собі місця: "Із паличкою...."

Лілія Сандулеса нарешті розповіла, чого натерпілася у шлюбі з Іво Бобулом: "Це була помилка"

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чим пахне космос