Існує думка, ніби найбільш передові технології потрапляють до військових, перш ніж опиниться на ринку. Це твердження частково вірно. Принаймні, армії найсильніших держав інвестують досить велику кількість коштів в "розумні" знаряддя смерті. На думку експертів, остання сирійська компанія показала проблеми та тупики старих способів ведення бойових дій. А це означає, що наступний великий конфлікт стане ареною для випробування військової техніки нового покоління, повідомляє Радіо Свобода.

В першу чергу мова йде про автономному зброю, що викликає стільки побоювань. Лідери технологічних компаній, правозахисники і політики закликають відмовитися від розробки подібних машин вже сьогодні, поки ситуація не вийшла з під контролю. Такі машини не потрапляють під дію гуманітарного права, так як самі приймають рішення. Крім того вони можуть потрапити в руки тих, хто це право і зовсім не визнає. Ще одним слабким місцем бойових роботів може стати кібератака, здатна розгорнути знаряддя в протилежний бік.

Говорячи про кібератаки, варто зауважити, що вони давно становлять самостійну військову загрозу. Останній рік показав, наскільки руйнівними можуть бути кібератаки на цивільні об'єкти. У разі, якщо хакери встановлять контроль над воєнною технікою, наслідки можуть бути плачевними. Деякі армії вже внесли кібератаки перелік бойових загроз, на рівні з бомбардуванням і діями піхоти. І нарешті, можливості сучасних фото, відео та аудіо редакторів дозволяють проводити масштабну кампанію дезінформації, фальсифікуючи виступи світових лідерів, які закликають до початку бойових дій.

Популярні новини зараз
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чим пахне космос