Активні українські користувачі звернули увагу на настирливу рекламну кампанію браузера для обходу блокування сайтів FreeU (Free Ukraine). Реклама обіцяє безкоштовний доступ до заблокованих в Україні російських ресурсів ВКонтакте, Яндекс, Однокласники і Mail.Ru:

Сайт браузера використовує національну символіку України зі скандальними емодзі і дозволяє завантажити шкідливу програму в один клік. На сайті не зазначається кому належить браузер, але користувачі швидко запідозрили його в приналежності до Mail.ru Group. При установці браузера FreeU на комп'ютери користувачів встановлюється маса інших сервісів від Mail.ru. Ці сервіси збирають інформацію про трафік користувача і вносять зміни в реєстр операційної системи для ускладнення видалення програми стандартними методами.

Українець Дмитро Андрєєв, який нещодавно придумав спосіб, як слухати музику в Facebook, провів власне розслідування, в якому з'ясував, що браузер FreeU пов'язаний з Mail.ru Group. Через сервіс whois Дмитро з'ясував, що домен куплений у російського оператора nic.ru, а сервер фізично знаходиться в Москві і належить офшорній компанії NESSLY HOLDINGS LIMITED.

Компанія NESSLY HOLDINGS LIMITED зареєстрована на Кіпрі. У 2012 році ця компанія придбала 100% частку в статутному капіталі ТОВ "Однокласники", а через пару місяців перепродав її іншому кіпрському офшору ODNOKLASSNIKI HOLDINGS LIMITED.


Популярні новини зараз

Мама Дана Балана навчила сина, як завоювати серце Тіни Кароль: "Борись до кінця"

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Показати ще

Якщо ви вже встановили на свій комп'ютер браузер FreeU - видаляйте його та обов'язково почистіть свій комп'ютер від всіх встановлених разом з ним сервісів Mail.ru.

Раніше портал Знай.uа публікував безпечні способи обходу блокування ВКонтакте, Яндекс, Однокласники і Mail.Ru.