Реконструйований стратегічний бомбардувальник DH-9 часів Першої світової війни представив до уваги своїх відвідувачів Імперський військовий музей у британському Даксфорді.

Як передає ZN.ua, його знайшов колекціонер Дженіс Блек під час подорожі до Індії. Літак був одним з перших у ВПС цієї країни. Після списання бомбардувальник відвезли у літній палац махараджі, де він багато років зберіагався у приміщенні для слонів.

На відновлення літального апарату витратили 60 тисяч годин, повернувши його практично до первісного стану і додавши кілька сучасних функцій безпеки.

DH-9 у 1917 році розробив інструктор Джеффрі де Хевіленд. На той час літак був інноваційним, бо мав автоматизовану систему скидання бомб. До його появи льотчики скидали боєприпаси вручну. Усього збудували понад чотири тисячі таких літаків, але зараз їх залишилися одиниці.

Команда Historic Aircraft Collection сподівається, що DH-9 проведе свій перший випробувальний політ в цьому році.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Повістки більше не прийдуть: кому більше не треба йти до ТЦК Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною
Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", Індія офіційно відмовилася від використання російських винищувачів МіГ-29К