Всередині деяких чорних дір минуле умовного спостерігача стирається і з'являються різні варіанти майбутнього.

Математик з Каліфорнійського університету в Берклі довів, що рівняння теорії відносності Альберта Ейнштейна припускають, що всередині деяких чорних дір минуле умовного спостерігача стирається і з'являються різні варіанти майбутнього. Це спростовує одну з основних космологічних теорій - теорії "космічної цензури".

Майже півстоліття тому видатний британський фізик і математик Роджер Пенроуз вперше сформулював теорію "космічної цензури". Вона переносить на Всесвіт філософський принцип детермінізму - зумовленості майбутнього, оскільки минуле змінити не можна. Пенроуз згоден, що всередині сингулярності, тобто чорної діри, можуть перебувати точки, в яких минуле умовного спостерігача стирається і майбутнє стає нескінченно варіативним.

Але, на думку вченого, потрапити туди навіть теоретично неможливо, тому що кожна сингулярність відокремлена від звичайної детермінованої Всесвіту непереборним горизонтом подій.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Пітер Хінтц, математик з Каліфорнійського університету в Берклі кинув виклик авторитету Пенроуза. Його розрахунки показують, що у випадку з деякими видами чорних дір у такому Всесвіті, як наший, спостерігач зміг би пережити перехід за горизонт подій з детермінованого світу в недетермінований, де його минуле стерлося б, а майбутнє стало невизначеним.

Яке життя було б в просторі, де минуле зникло, а майбутнє має нескінченне число варіантів, неясно. Але висновок Хинтца не означає, що рівняння загальної теорії відносності Ейнштейна, які до цих пір чудово описують еволюцію Всесвіту, помилкові.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"міжнародна група астрономів підтвердила відкриття самої віддаленої від Землі з відомих на сьогоднішній день наднових.