Компанія Boeing всерйоз збирається запустити у виробництво надзвуковий пасажирський літак, який здатний розвивати швидкість більше шести тисяч кілометрів на годину. Про це у п'ятницю, 29 червня повідомила The Independent.

Новий надзвуковий апарат зможе подолати Атлантичний океан приблизно за дві години, Тихий - за три. Чинний рекорд швидкості перельоту через Атлантику належить англо-французькому літаку Конкорд, який робив це за дві години п'ятдесят дві хвилини. Сьогоднішній лайнер, що летів з дозвуковой швидкістю летить з Лондона в Нью-Йорк майже сім годин.

У Boeing сподіваються, що з запуском надзвукового літака будь-який бажаючий зможе злітати у справах через океан і повернутися додому протягом доби. Зараз така розкіш доступна тільки військовим, для яких швидкість часто буває життєво важливою. Скільки буде коштувати такий переліт поки не говорять, але очевидно, що надшвидкі перельоти будуть не всім по кишені.

Експерти відзначають, що дослідний зразок підніметься в небо не раніше 2023 року. Boeing розраховує налагодити регулярні рейси в кінці 2030-х років.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Нагадаємо, в рамках реклами найбільшої австралійської авіакомпанії Quantas электрокроссовер Tesla Model X P100D встановив новий світовий рекорд і увійшов в книгу рекордів Гіннеса.

Рекорд був встановлений в номінації "найважчий предмет, відбуксований з допомогою електричного пасажирського автомобіля". Model X встановити його допоміг Boeing 787-9 Dreamliner, повідомляє Autogeek.

126-тонний Boeing 787-9 Dreamliner був відбуксований на дистанційної регульованою доріжці в аеропорту Мельбурна. Максимальна маса Boeing 787-9 Dreamliner - 193 тонни, порожній лайнер важить 126 тонн. На борту літак може прийняти до 290 пасажирів і 126 тисяч літрів палива. Його максимальна швидкість - 956 кілометрів на годину.

Tesla Model X в топовій версії P100D обладнаний двома електромоторами, які видають у загальному 774 кінські сили і 967 Нм крутного моменту. Харчуються вони від блоку акумуляторів ємністю 100 кіловат-годин. Маса машини - майже 2,5 тис. кг. До першої "сотні" електрокросовер може розігнатися за 3,1 секунди.

Як повідомляв портал "Знай.uа", дніпровському заводу "Південмаш", який спеціалізується на виготовленні українсько-російських ракет "Зеніт", довірили "створення фізичної інфраструктури для транспортної системи Hyperloop".

Згідно з інформацією, проект, спрямований на створення основи для розвитку інноваційних транспортних систем на Україні, планується реалізувати в три етапи.