Популярна кріптовалюта біткойн і технологія розподіленого реєстру блокчейн, що лежить в її основі, привертають до себе все більше і більше уваги. За підрахунками економістів та істориків, біткойн встиг стати третьою за величиною фінансовою бульбашкою за всю історію людства. Фінансисти рекомендують утриматися від серйозних інвестицій в біткойн. Але крім усього іншого, популярна кріптовалюта ще й досить дорого обходиться екології нашої планети. За інформацією російських ЗМІ, генерація одного біткойна призводить до викиду в атмосферу 118 кілограмів СО2.

Виробництво біткойна вимагає великої кількості електроенергії, яка, як правило, виробляється з вугілля і нафти, а не з відновлюваних джерел. У нафтовому еквіваленті один "біток" вимагає спалювання 200 літрів "чорного золота" — невеликому автомобілю цього достатньо, щоб проїхати 2500 кілометрів. Експерти підрахували, що генерація біткойна призвела до викиду в атмосферу 17 мільйонів тонн СО2.

Це можна порівняти з кількістю вуглекислого газу, виробленого за рік такою країною, як Данія чи Болгарія чи Білорусь. Всього у світі створено біткойна на загальну суму 300 мільярдів доларів. При цьому витрачено 98 мільярдів кіловат-годин електроенергії. Це приблизно стільки ж, скільки споживають в рік Нідерланди, Пакистан або Чехія.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про початок голівудської кар'єри біткойна

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Показати ще