Людство поступово входить в цифрову епоху. За останнє десятиліття кількість користувачів інтернету зросла більш ніж удвічі. Тепер це половина всього населення Землі. Приблизно така ж кількість людей володіє персональними комп'ютерами. Однак, заплановане старіння техніки і жадібність технологічних гігантів призводять до утворення гір цифрового сміття. За минулий рік жителі нашої планети викинули кількість електроніки, порівнянну за вагою з дев'ятьма Великими пірамідами в Гізі. Як повідомляє видання The Telegraph, люди таким чином не тільки забруднюють природу, але і безповоротно втрачають великий обсяг дорогоцінних металів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВикинуте обладнання, в тому числі телефони, ноутбуки, холодильники, датчики і телевізори, містять речовини, які створюють значні екологічні та медичні ризики, особливо якщо їх вилучення проводиться не на належному рівні. Така гора цифрового сміття, звичайно, погано для планети, але при цьому люди ненавмисно викидають дорогоцінні метали (золото, срібло, платину), які використовуються у виробництві мікрочіпів, материнських плат та іншої електроніки. Автори доповіді вважають, що придатні до пееробки матеріали вартістю понад 40 млрд. фунтів стерлінгів, щорічно зариваються або безповоротно втрачаються.
Електронне сміття — самий символічний побічний продукт переходу до цифрового світу, і все показує, що він буде продовжувати рости безпрецедентними темпами. До того ж проблема посилюється політикою техногігантів, що знижують ціни на нові моделі пристроїв і спонукають тим самим клієнтів купувати самі останні їх версії, і роблячи старі пристрої несумісними з новим програмним забезпеченням. Середній життєвий цикл смартфонів у Великобританії зараз складає менше двох років, і на глобальному рівні є більше мобільних телефонів і звичайних телефонів (7,7 млрд. шт.), ніж кількість людей на Землі (7,4 млрд. чол.).
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про еволюцію військової техніки