В людських проекціях майбутнього від міфу про Прометея до «Пригод Електроніка» незмінно присутня мрія про ті часи, коли розумні машини звільнять людину від тяжкої і монотонної роботи. Тим не менш, зростаюча автоматизація і роботизація не призводять поки до істотного скорочення робочого дня. Голова ради директорів французького банку BNP Paribas Жан Лем'єр вважає, що роботи повинні не скасувати роботу, але змінити її характер, передає CNBC.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПід час свого виступу на саміті в Сінгапурі Лем'єр порекомендував банкам приділяти більше уваги інноваціям. «Технології змінюють формат нашої роботи. Вони змінюють суть конкуренції, її умови — причому на краще. Ми повинні прийняти цей факт і почати вкладати і адаптуватися» BNP Paribas вже почав готуватися до змін. У лютому банк оголосив, що в найближчі 3 роки інвестує €3 млрд на цифрові технології.
Голова ради директорів BNP Paribas впевнений, що технології створять нові робочі місця. «Слід приділяти увагу навчанню, підготовці, адаптації. Зрештою технології стимулюють зростання. Не варто сприймати їх як щось негативне». Лем'єр також заявив, що не вірить у знищення робочих місць в майбутньому, проте він визнає, що суть роботи зміниться.
За даними консалтингової компанії Citigroup, третина всіх функцій банківських працівників можна автоматизувати. Банківські відділення вже почали закриватися — HSBC закрив 27% своїх відділень, Lloyds — 14%, а їх завдання тепер виконують сайти і мобільні додатки.
Варто відзначити, що автоматизація відбувається, в першу чергу, в багатих країнах. Там де висока вартість людської праці та інновації окупаються вже через кілька років. В країнах периферії прибуток як і раніше підвищується за рахунок інтенсифікації дешевого людської праці.
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про роботизацію в компанії Amazon