На телеканалі MSNBC вийшов сюжет "Як Facebook допоміг російському вторгненню в Україну", в якому показана безвідповідальність Facebook, через яку соціальна мережа допомогла Кремлю заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Путін проводив вторгнення.

"Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держави", - сказала ведуча MSNBC.

Технологія полягала в тому, що в Росії знаходили українських активістів , які в соцмережі захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих користувачів і натискали "поскаржитись на допис". Яким би не було це повідомлення, або фото, вони стверджували, що це порнографія, або інша категорія дописів, які Facebook має усувати.
За державної підтримки Росії, такі скарги надсилались сотні разів проти кожного допису українських активістів, що призводило до заборони їх доступу до ресурсу, повідомила ведуча.

"Таким чином, Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення", - йдеться в сюжеті.

Популярні новини зараз
300 гривень – теж гроші: як оформити щомісячну доплату до пенсії Vodafone піднімає тарифи: у скільки обійдуться дзвінки та інтернет у квітні В українців почнуть відбиратимуть авто: хто ризикує залишитись без транспорту Пенсіонери отримають бонуси за стаж: кому доплатять 700 гривень
Показати ще

"Це - 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагались допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним", - написала колишній заступник помічника держсекретаря США з стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC.

Нагадаємо, раніше Марк Цукерберг визнав, що дарма відкидав можливість використання Facebook в політичних цілях протягом американських виборів.

"Називати їх (припущення про вплив дезінформації у Facebook на результати президентських виборів у США - ред) божевільними було зневажливо, і я шкодую через це. Це питання надто важливе, щоб ним зневажати", - сказав Цукерберг.

Facebook виявив активність створених Росією фейкових акаунтів, для поширення у соцмережі політичної реклами під час минулих виборів президента США і передав всю отриману інформацію ФБР.

Заява голови Facebook Марка Цукерберга стосовно рекламної політики соцмережі:

Як повідомляв портал "Знай.ua", американську корпорацію Microsoft запідозрили у співпраці з Кремлем.