Пошуковик Google присвятив новий дудл англійської винахіднику Джонну Гаррісону.

Нагадаємо, що Джон народився 3 квітня, рівно 325 років тому. Саме цей факт і став приводом для дадлі, присвяченого його особистості. Причиною ж є найважливіший винахід Гаррісона - морський тонометр. Він почав над ним працювати в 1728 році і завершив вже через 7 років.

За винахід морського хронометра він отримав медаль Коплі і премію в 20 000 фунтів стерлінгів, яку Британське адміралтейство призначило ще в 1714 році за винахід годин, що дозволяють визначати положення корабля в море з точністю до 1°.

Популярні новини зараз
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще


Нагадаємо, що вже в 2008 році в Кембриджі Стівеном Хокінгом були представлені години, присвячені пам'яті Джона Гаррісона. В годиннику використовується "кониковий" спусковий механізм, виконаний у вигляді гігантського коника і названий хронофагом.

Відзначимо, в 1995 році була видана книга Давы Собел "Довгота", в якій описується історія винаходу хронометра, згодом приніс Джону Гаррісону нагороду. Хоча багато вказали на зайву драматизацию історії, книга стала бестселером серед науково-популярних книг. Також у 2000 році на основі книги був знятий історичний фільм.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що пошуковик Google присвятив новий дудл Дня святого Патріка, історичного ірландського свята, яке відзначають в Ірландії, Британії, Канаді, США та інших англомовних країнах.

Основою для дадлі послужила картина ірландського художника Росса Стюарта, який таким чином зазначив багату історію і спадщину своєї батьківщини.

Високий камінь на картинці віддає данину поваги самою ранньою формою написання Ірландії: ogham. Різьблені, квіткові орнаменти по краю зображення представляють собою букви огамического алфавіту.