Месенджер Telegram повідомив Роскомнагляд про неможливість виконати вимоги ФСБ про надання ключів для дешифрування повідомлень користувачів.

"20 березня Роскомнагляд повідомив месенджер про невиконання вимоги передати ключі шифрування ФСБ і поставив дедлайн 15 днів. Вони закінчуються 4 квітня, тобто післязавтра. Telegram прийняв рішення знову опуститися і пояснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, керівник правозахисної групи "Агора", яка представляє месенджер в судах.

У відповіді месенджера на повідомлення Роскомнадзора, опублікованому Чиковым, зокрема зазначається: "Telegram надає користувачам можливість використовувати два види обміну повідомленнями - "хмарні чати" і "секретні чати". Повідомлення, передані через "секретні чати", ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Листування користувачів "хмарних чатів" зберігається в зашифрованому вигляді, розподіляється між різними підсистемами і ніколи не зберігається в одному місці".

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Також Telegram раніше повідомляв Роскомандзору, при створенні "секретного чату" використовується "асиметричне шифрування і алгоритм Диффии - Хеллмана", при якому з двох створених частин ключа одна ніколи не покидає користувача пристрою і не передається по каналах зв'язку".

"Таким чином, адміністратор сервісу в існуючій архітектурі ні при яких умовах не має доступу до інформації, що дає можливість декодування прийнятих, що передаються, доставляються та (або) обробляються з його допомогою електронних повідомлень", - йдеться у відповіді Telegram.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на масштабному збої месенджера Тelegram спритні шахраї заробили пристойну суму. Після того як почалися збої програми, аферисти створили липовий аккаунт засновника Telegram Павла Дурова і від його імені запропонували компенсацію за незручності.