Професія військового – нелегка справа. Але особливо важкою буває не сама служба, а її наслідки. Учасники бойових дій часто страждають від посттравматичного стресового розладу і затяжних депресій. На сьогоднішній день у медиків немає відповіді на питання, як гарантовано досягти позитивного результату при лікуванні подібних розладів, повідомляють російські ЗМІ. Дві групи нейробіологів з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Массачусетського госпіталю під загальним керівництвом Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA) пропонують впоратись з цим завданням за допомогою нейроімплантанта, що впливає на емоційний стан людини.

Нейроімплант зі зворотним зв'язком став першим пристроєм такого типу, поміщених у мозок живої людини. Апарат сканує електромагнітне поле мозку, аналізує його, виділяє характерні для різних фізіологічних станів патерни і генерує електромагнітні коливання таким чином, щоб результуюча власної електромагнітної активності мозку і імпланта створювала коливання з заданими характеристиками. Передбачається, що пристрій можна використовувати для терапії нервових розладів, таких як депресія і посттравматичний розлад.

Група з Массачусетського університету користується іншим підходом; вчені збираються створити базу даних патернів, характерних для поведінки, що в свою чергу характерного для різних розладів психіки – наприклад, неуважність чи брак емпатії. Вчені розповіли про позитивні результати експериментів, в яких точковий електромагнітний вплив дозволяв змусити людей, які відволікались від завдання, знову зосередитися, а також поліпшити результати добровольців у завданнях на розпізнавання емоційних виразів обличчя; надалі нейробіологи збираються автоматизувати процеси розпізнавання таких патернів та їх коригування.

раніше портал "Знай.ua" повідомляв про користь сну

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще