Космічні плани Ілона Маска і висадка дослідницького корабля на Марс змусили людство знову звернути погляд до небес. Країни з найбільшими економіками вже заявили про свої марсіанськи плани. До середини століття на червоній планеті повинні побувати представники не менше 4 держав. Однак, світова громадськість не обходить увагою і Місяць. Зокрема Індія планує підняти прапор над природним супутником Землі вже в наступному році. Як повідомляє видання Novostiua, запуском космічного апарату "Чандраян-2" буде керувати індійська організація космічних досліджень (ІSRO).

У рамках своєї космічної програми індійські дослідники планують використовувати ракету-носій GSLV Mk-II. Проект "Чандраян-2" є логічним продовженням індійської місячної програми, розпочатої апаратом "Чандраян-1" в 2008 році. Тоді космічний апарат провів на місячній орбіті 312 днів і відправив на її поверхню зонд. В рамках місії "Чандраян-2" планується продовжити вивчення складу місячної поверхні. Як повідомляють в інтерв'ю виданню Times Of India представники Космічного центру імені Вікрама Сарабхаи, який буде керувати польотом,



"Індія не здійснювала запусків з 31 серпня, коли ІSRO зазнала невдачі під час запуску супутника IRNSS-1H, який повинен був замінити супутник IRNSS — 1A для роботи індійської навігаційної системи NAVIC. Зараз у другій половині грудня Індія планує запустити навігаційний супутник Cartosat-2 і одночасно з цим 30 наносупутників, а незабаром після цього ми проведемо другу спробу по заміні IRNSS — 1A. Обидва ці запуску будуть здійснені з першого майданчика космодрому Шрихарикоте, так як друга буде зайнята для трьох запусків ракет GSLV, в тому числі в рамках місії Чандраян-2, яка відбудеться у березні 2018 року".

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про готовність людства протистояти космічній загрозі