Зелена енергетика стрімко розвивається. Цей процес знаходить підтримку багатьох урядів, адже відмова від вуглеводневого палива робить країну більш незалежною і чистою. І якщо сумнівів щодо нешкідливості самих сонячних батарей немає, то їх виробництво пов'язане з використанням дорогих і рідкісних матеріалів. З-за цього далеко не кожен може дозволити собі таку енергетичну незалежність. Але, як повідомляє Science Daily, ситуація може докорінно зміниться, якщо вченим вдасться знайти більш дешеві матеріали. Одним з прикладів такого пошуку можна назвати розробки Лондонського університету королеви Марії, в основі яких лежить використання панцирів ракоподібних для виробництва батарей.

В панцирах містяться хітин і хітозан, які обійдуться значно дешевше матеріалів, що використовуються нині для створення сонячних батарей. З допомогою процесу гідротермальної карбонізації вчені створили вуглецеві квантові точки з широко поширених і дешевих матеріалів, що містяться в панцирах ракоподібних. Потім вони були покриті наностержнями стандартного окису цинку з вуглецевими квантовими точками. В результаті вийшли сонячні батареї.

На поточний момент ефективність "креветочних" сонячних батарей невисока. Втім, учені збираються її підвищити, щоб надалі технологію можна було використовувати у зарядних пристроях, а також в напівпрозорих плівках на шибки. "Це може стати чудовим новим способом виробництва, який дозволить швидко і просто створювати багатоцільові сонячні батареї з доступних і екологічно чистих матеріалів. Коли нами буде підвищена їх ефективність, вони зможуть використовуватися скрізь, де зараз застосовуються сонячні батареї, особливо для зарядки тих девайсів, які люди щодня носять з собою", - повідомив Доктор Джо Бріско, що бере участь у проекті. Тим не менш, справа з мертвої точки поки не зрушилася.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про міжнародний день енергозбереження

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще