Що відбувається з людиною, яка забула вдома телефон? Вона відчуває постійну тривогу і страх пропустити щось. Безумовно, це продукт останнього десятиліття. Таке явище отримало назву номофобии (від англ. no mobile phobia). Є навіть спеціальний онлайн-тест, що дозволяє перевірити ступінь своєї номофобии. Вчені з Гонконгу провели дослідження, згідно з яким люди, раптово опинилися без телефону, починали відчувати самотність і навіть біль у шиї.

Це пов'язано з тим, що ми все частіше сприймаємо телефон як частину себе. Особливо важко переживають люди які відносяться до телефону як до сховища своїх спогадів. Варто зауважити, що у сучасного підлітка взагалі неможливо відібрати його смартфон. Хіба що силою. І це не дивно, адже в гаджеті знаходиться все його життя. Однак якщо при цьому забрати дитину у відпустку, в місце, де немає інтернету, вона досить швидко зможе адаптуватися і перебудуватися на новий лад. Одне американське дослідження довело, що розлука зі смартфоном може призвести до почастішання пульсу і підвищення артеріального тиску.

Зменшити залежність і занепокоєння можна шляхом умисного віддалення від телефону, коли ви його вимикаєте або спеціально залишаєте вдома.

Говорячи про ознаки телефонної залежності, професор Гріффітс радить звернути увагу на наступне:

Популярні новини зараз
Лафа скінчилася, дострибалися: 9 причин, чому українці не отримають субсидію у 2024 році Гороскоп на тиждень 20-26 травня для всіх знаків Зодіаку: конфлікт Водоліїв, маскування Терезів та шанс Близнят Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав Нова схема крадіжки - у небезпеці кожен, хто має карту: українцям розповіли, як не втратити гроші
Показати ще

— телефон стає найважливішою частиною вашого життя;

— час, який ви проводите за телефоном, постійно збільшується;

— ви використовуєте телефон для того, щоб зняти стрес, заспокоїтися або, навпаки, підбадьоритися, розважитися;

— телефон створює внутрішні конфлікти, змушуючи шукати компроміси на роботі або у стосунках.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про використання смартфонів в діагностиці захворювань