Умови для життя на Марсі досить важкі. І одне з основних питань стосується енергетики. Сонячні панелі там не так ефективні, як на Землі чи Місяці. Адже Червона планета розташована значно далі від Сонця. Крім того, ночі на Марсі дуже холодні, а урагани можуть тривати місяцями. Тим не менш, інженерам вдалося впоратися з цією проблемою. Як повідомляє сайт Дзеркало Тижня, ядерний реактор Kilopower вже пройшов необхідні випробування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВчені успішно випробували ядерний реактор, призначений для виробництва енергії, необхідної для підтримання життя астронавтів, які відправляться на Марс з довготривалої місією. Реактор отримав назву Kilopower. Як відзначають дослідники, однією з основних завдань підготовки довгострокових космічних місій є створення джерела енергії, достатньо сильного для того, щоб забезпечувати колоністів енергією тривалий час, і досить легкого для того, щоб його можна було перевезти на іншу планету.
"Компактні розміри Kilopower і його потужність дозволять нам доставити кілька блоків на одному кораблі і забезпечити генерацію десятків кіловат потужності", — говорить Стів Юрчук. Найактивніша зона реактора з ураном-235 має розміри рулону паперових рушників, планується, що повномасштабні випробування реактора почнуться в середині березня. Потужність одного реактора становить 1-10 кВт, для повноцінної роботи населеної станції на поверхні Марса, за оцінками, необхідно запустити 4-5 таких установок.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому нам 50 років брехали про Юпітер