Умови для життя на Марсі досить важкі. І одне з основних питань стосується енергетики. Сонячні панелі там не так ефективні, як на Землі чи Місяці. Адже Червона планета розташована значно далі від Сонця. Крім того, ночі на Марсі дуже холодні, а урагани можуть тривати місяцями. Тим не менш, інженерам вдалося впоратися з цією проблемою. Як повідомляє сайт Дзеркало Тижня, ядерний реактор Kilopower вже пройшов необхідні випробування.

Вчені успішно випробували ядерний реактор, призначений для виробництва енергії, необхідної для підтримання життя астронавтів, які відправляться на Марс з довготривалої місією. Реактор отримав назву Kilopower. Як відзначають дослідники, однією з основних завдань підготовки довгострокових космічних місій є створення джерела енергії, достатньо сильного для того, щоб забезпечувати колоністів енергією тривалий час, і досить легкого для того, щоб його можна було перевезти на іншу планету.

"Компактні розміри Kilopower і його потужність дозволять нам доставити кілька блоків на одному кораблі і забезпечити генерацію десятків кіловат потужності", — говорить Стів Юрчук. Найактивніша зона реактора з ураном-235 має розміри рулону паперових рушників, планується, що повномасштабні випробування реактора почнуться в середині березня. Потужність одного реактора становить 1-10 кВт, для повноцінної роботи населеної станції на поверхні Марса, за оцінками, необхідно запустити 4-5 таких установок.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому нам 50 років брехали про Юпітер

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще