Умови для життя на Марсі досить важкі. І одне з основних питань стосується енергетики. Сонячні панелі там не так ефективні, як на Землі чи Місяці. Адже Червона планета розташована значно далі від Сонця. Крім того, ночі на Марсі дуже холодні, а урагани можуть тривати місяцями. Тим не менш, інженерам вдалося впоратися з цією проблемою. Як повідомляє сайт Дзеркало Тижня, ядерний реактор Kilopower вже пройшов необхідні випробування.

Вчені успішно випробували ядерний реактор, призначений для виробництва енергії, необхідної для підтримання життя астронавтів, які відправляться на Марс з довготривалої місією. Реактор отримав назву Kilopower. Як відзначають дослідники, однією з основних завдань підготовки довгострокових космічних місій є створення джерела енергії, достатньо сильного для того, щоб забезпечувати колоністів енергією тривалий час, і досить легкого для того, щоб його можна було перевезти на іншу планету.

"Компактні розміри Kilopower і його потужність дозволять нам доставити кілька блоків на одному кораблі і забезпечити генерацію десятків кіловат потужності", — говорить Стів Юрчук. Найактивніша зона реактора з ураном-235 має розміри рулону паперових рушників, планується, що повномасштабні випробування реактора почнуться в середині березня. Потужність одного реактора становить 1-10 кВт, для повноцінної роботи населеної станції на поверхні Марса, за оцінками, необхідно запустити 4-5 таких установок.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому нам 50 років брехали про Юпітер

Популярні новини зараз

Євген Кошовий з дружиною оселилися в дивному місці замість будинку: "Живемо в..."

850 тисяч гривень за підроблений сертифікат: глава МОЗ Віктор Ляшко озвучив нові штрафи

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Показати ще