Компанія SpaceX Ілона Маска здійснила запуск багаторазового космічного корабля Falcon 9. Відомо, що на борту корабля знаходяться телекомунікаційні супутники Iridium NEXT.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроте повернення головного обтікача не вдалося реалізувати за планом. Запуск відбувся з бази ВПС США Ванденберг, штат Каліфорнія.
"SpaceX успішно запустив місію "Iridium-5" з космічного пускового комплексу 4E на базі ВПС Ванденберг у Каліфорнії. Це був п'ятий комплект з 10 супутників із загальної кількості 75 супутників, які SpaceX запускає з метою розгортання глобальної супутникової системи Iridium® NEXT", - зазначили в SpaceX.
Тим часом, як повідомив генеральний директор компанії Ілон Маск, не все пішло за планом. Спеціальне судно в океані, обладнане великою сіткою, не змогло коректно зловити головний обтікач ракети, який повертався на Землю після запуску. За попередньо встановленою інформацією, парашут, який повинен був сповільнити частин обтікача, не спрацював належним чином та заплутався.
"Керований GPS парашут сплутався, отже, обтікач ударився об воду на високій швидкості",- написав Ілон Маск в твіттері.
При цьому повідомляється, що супутники були розгорнуті на відповідній траєкторії вже через годину після запуску ракетоносія.
Нагадаємо, раніше відомий творець компанії SpaceX Ілон Маск розповів про останні досягнення в розробці багаторазової ракети BFR (Big Falcon Rocket). Маск зазначив створення і вдале випробування найтягоозброєнного двигуна в світі Raptor. Також Ілон зазначив, що двигун працює на рідкому метані та кисні.
"У нас має бути надзвичайно ефективний двигун. Raptor буде володіти найвищою тягооозброєністю, ми сподіваємося, серед усіх коли-небудь зроблених двигунів будь-яких типів", - висловився підприємець.
Як повідомляв портал "Знай.uа" група розробників під керівництвом Алі Силбурта з Університету штату Пенсільванія використовувала штучну нейронну мережу для виявлення кратерів на Місяці. Дані для нейромережі були взяті із супутників, які регулярно фотографують Місяць.