Вчені Боннського університету в Німеччині створили алгоритм, за допомогою якого зможуть передбачати людську поведінку, повідомляє Science Alert.

Вони збираються впровадити систему в роботів-дворецьких, які будуть вгадувати бажання господаря ще до того, як той про них подумає. Нейромережа, створена вченими, зможе прораховувати дії людини на п'ять хвилин вперед. Але для цього її ще потрібно буде навчити.

Наприклад, експериментатори з Німеччини продемонстрували здібності робота в одному з ресторанів. Після того, як нейромережа поспостерігати за діями шеф-кухаря, вона змогла відтворити всі потрібні дії для приготування страви.

Крім того, роботи-провидці зможуть знадобитися на офісній роботі, заправляючи папір в принтер ще до того, як це знадобиться. Або ж подаючи інструменти механіку ще до того, як зламається деталь.

Популярні новини зараз

Єлизавета II потрапила у скандал через лист школярам з Севастополя: "визнали" Крим російським

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Оля Цибульська засвітила волохаті ноги на шпильках: Дзідзьо перелякається

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

На даний момент існує єдиний робот-дворецький Walker - андроїд розміром з людину, призначений для дому та дозвілля. Робот повинен грати роль «домашнього дворецького» - допомагати по господарству, розважати сім'ю і дітей. Він важить всього 82 фунта (37,2 кг) і пересувається практично безшумно. Можливо, його і доповнювати додатковою функцією, за допомогою якої він зможе подавати каву господареві за кілька хвилин до появи такого бажання.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", китайська компанія Xiaomi не перестає дивувати своїх користувачів. Компанія представила компактного робота під назвою NUWA XiaoDan, якого навчили доглядати за дітьми.

Так, XiaoDan вміє розпізнавати обличчя, об'єкти, жести, джерела звуку, а також аналізувати семантику і розуміти діалоги. Цей робот створює динамічну тривимірну модель емоцій, яка змінює емоційну поведінку людей, спеціально для більш природного розмови з роботом.

Xiaomi NUWA XiaoDan може стати домашньою нянею або репетитором, навчаючи дітей англійської, математики або астрономії.

Що стосується характеристик, робот важить 4 кг і може рухатися завдяки колесам. XiaoDan оснащений 7-дюймовим екран, який виконує функцію особи, а також камеру, яка може записувати відео 720p і здійснювати відеодзвінки через WiFi. Ціна - близько 9400 гривень, що неймовірно дешево