Ядерний арсенал, наявний у розпорядженні кількох країн, здатний зруйнувати нашу планету декілька разів. Однак і мирний атом таїть серйозну загрозу. Аварія на Чорнобильської АЕС показала наскільки руйнівними наслідками може обернутися людська недбалість. Тим не менш, людство донині користується ядерною енергетикою і нарощує її потужності. Сьогоднішні системи безпеки зводять ризик аварії до мінімуму, але всеж-таки цей шанс існує. У випадку, якщо всі атомні реактори в світі вибухнуть, планета стане непридатною для життя більше, ніж на півтора століття, передають російські ЗМІ.

Вчені повідомили, що може очікувати на Землю, якщо вибухнуть всі наявні на планеті реактори за умови їх рівномірного розподілу. У результаті загального вибуху загально планетарний радіаційний фон збільшиться в 35 разів. За інформацією МАГАТЕ і ООН, на всій планеті зараз задіяно 430 стаціонарних об'єктів і приблизно 200 плавучих атомних реакторів. Останні інтегровані в системи підводних човнів та інших кораблів і забезпечують їх енергопостачання. Прогнозується, що через 32 роки кількість атомних електростанцій досягне 898 об'єктів.

Дослідники, проаналізувавши наслідки аварії на АЕС у Чорнобилі і вибух на "Фукусімі", прийшли до висновку, що якщо якийсь катаклізм спровокує одноразовий вибух всіх реакторів, на Землі не можна буде жити мінімум 156 років. Всі планетарні оболонки отримають смертельну концентрацію радіоцезію. Протягом перших півстоліття радиофон буде перевищувати норму в 35 разів, а після піде зниження показників. У той же час експерти виключають ймовірність такого сценарію.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про відлуння чорнобильскої катастрофи

Популярні новини зараз
Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Нові тарифи залишать без заощаджень: як зміняться платіжки за вивіз сміття Шокуюча знахідка посеред льодовика: в Альпах археологи натрапили на щось жахливе Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще